ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Stany Zjednoczone biorą pod uwagę sprzedaż LNG na Ukrainę
15.03.2019r. 15:31

Według RIA Novosti USA rozważa sprzedaż LNG na Ukrainę, ale ich zdaniem utrudnia ją sytuacja wokół Cieśniny Kerczeńskiej - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Nie wiem czy rynek LNG nad Morzem Czarnym jest rentowny, ale chętnie go zbadamy - stwierdził zastępca sekretarza ds. energii USA Dan Brouillette cytowany przez RIA Novosti. W Cieśninie Kerczeńskiej doszło do incydentu z udziałem floty rosyjskiej, która ostrzelała jednostki ukraińskie wkraczające na terytorium, które Rosjanie po nielegalnej aneksji Krymu uznają bezprawnie za własne.

W październiku 2017 roku wiceprezes PGNiG Maciej Woźniak stwierdził na łamach portalu, że przy dobrej koordynacji możliwa jest konkurencyjna oferta dostaw LNG z USA przez Polskę na Ukrainę.
Dwa miesiące później prywatny klient PGNiG na Ukrainie - ERU Trading - potwierdził, że już odebrał z kierunku Polski dostawę amerykańskiego gazu, który dostarczono do terminalu w Świnoujściu. Natomiast państwowy Naftogaz wciąż prowadzi rozmowy na ten temat - czytamy w BiznesAlert.pl.
RIA Novosti , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE