ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Około 200 wieców w ramach strajku uczniów w obronie klimatu we Włoszech
15.03.2019r. 17:45

Około 200 wieców i manifestacji z udziałem dziesiątek tysięcy uczniów i studentów odbyło się w piątek w całych Włoszech w ramach ogólnoświatowej akcji na rzecz ochrony klimatu. Włoską młodzież poparł prezydent Sergio Mattarella.

Strajk młodzieży w obronie środowiska naturalnego ogłoszono na świecie w odpowiedzi na apel 16-letniej Szwedki Grety Thunberg, która zainicjowała akcję "Piątki dla przyszłości". Dziewczyna została zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla.

Akcja nazwana "Strike4Climate" spotkała się we Włoszech z masowym odzewem młodzieży. Różnego rodzaju inicjatywy, przede wszystkim wiece odbyły się, jak podały media, w 182 miastach i miasteczkach.

W Rzymie tysiące licealistów przeszły w małych pochodach ze swoich szkół w kierunku placu Weneckiego, a studenci przyjechali na rowerach. Głos zabrała między innymi 5-latka, której towarzyszył ojciec. Pytała o to, jaka powinna być temperatura ogrzewania zimą i klimatyzacji latem. Jej słowa przyjęto owacyjnie.

Z manifestantami rozmawiała burmistrz Wiecznego Miasta Virginia Raggi.

W Turynie i Florencji manifestowało po około 10 tysięcy osób.

W Mediolanie wiec z udziałem 4 tysięcy uczniów zakończył się pod siedzibą władz miasta. Burmistrz stolicy Lombardii Giuseppe Sala wziął udział w pochodzie na przedmieściach, zorganizowanym przez gimnazjalistów.
W Brescii na północy do protestujących dołączyli miejscowy biskup Pierantonio Tremolada i burmistrz Emilio Del Bono.

We wszystkich miastach uczestnicy strajku, którym towarzyszyli często także nauczyciele, wyrażali wdzięczność Grecie Thunberg za tę inicjatywę.

Prezydent Włoch Sergio Mattarella powiedział komentując mobilizację uczniów: "Wielu młodych ludzi przypomina wszystkim i prosi wszystkich, zwłaszcza instytucje, o działania na rzecz obrony klimatu i środowiska naturalnego Ziemi".

Kanclerz Papieskiej Akademii Nauk arcybiskup Marcelo Sanchez Sorondo zapewnił w wywiadzie dla dziennika "La Repubblica": "Jestem przekonany, że Franciszek jest bardzo zadowolony z tej inicjatywy w obronie klimatu".

Podkreślił, że w czasie niedawnych Światowych Dni Młodzieży w Panamie młodzi ludzie z wielu krajów pytani o to, co jest najpilniejszym problemem do rozwiązania, wskazali kwestię klimatu.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: dec 18.03.2019r. 13:26
Największym zanieczyszczeniem środowiska życia na Ziemi jest zanieczyszczenie kłamstwem.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE