ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE ocenia, że wskazani byliby kolejni partnerzy do spółki ElectroMobility Poland
19.03.2019r. 11:06

PGE ocenia, że wskazani byliby kolejni partnerzy do spółki ElectroMobility Poland, odpowiedzialnej za projekt produkcji w Polsce samochodu elektrycznego - poinformował prezes PGE Henryk Baranowski.

"Budowa fabryki to projekt złożony i kapitałochłonny. Stworzenie systemu logistycznego produkcji samochodu to duże wyzwanie. Grupy energetyczne powinny się skupić na tym, do czego są powołane" - powiedział dziennikarzom Baranowski.

"Partnerzy przy ElectroMobility Poland, z naszego punktu widzenia, byliby wskazani" - dodał.

Prezes poinformował, że rozmowy w sprawie podwyższenia kapitału w tej spółce trwają. Dodał, że szczegóły mogą pojawić się w "najbliższej przyszłości".

Prezes poinformował, że w ciągu dwóch miesięcy mogą pojawić się informacje w sprawie zaangażowana PGE w Autosanie.
ElectroMobility Poland powstał w październiku 2016 roku. Spółka jest kontrolowana przez cztery koncerny energetyczne - PGE, Energę, Eneę oraz Tauron. Każdy z udziałowców objął po 25 proc. kapitału akcyjnego, uzyskując tyle samo głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

W ubiegłym tygodniu Krzysztof Tchórzewski, szef resortu energii, które przygotowało Program Rozwoju Elektromobilności w Polsce i nadzoruje jego wdrożenie, poinformował na konferencji, że "trwa praca nad zebraniem akcjonariuszy do spółki i zgromadzeniem kapitału".

Prezes ElectroMobility Poland informował, że przed 2023 rokiem spółka ruszy z masową produkcją polskich samochodów elektrycznych.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE