ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ponad 3 mln zł na termomodernizację SGGW
19.03.2019r. 14:35

We wtorek marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i rektor SGGW prof. dr hab. Wiesław Bielawski podpisali umowę na dofinansowanie kwotą 3,1 mln zł modernizacji części budynków uczelni. Inwestycja ma obniżyć m.in. koszty eksploatacji budynków Szkoły.

"Inwestycja obejmie osiem budynków w starej części kampusu SGGW. Będzie to m.in. Centrum Informatyczne, Aula Kryształowa, kwestura, rektorat oraz trzy budynki Wydziału Nauk Ekonomicznych" - powiedział podczas podpisania umowy rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego prof. dr hab. Wiesław Bielawski. Podkreślił, że jest to bardzo ważna inwestycja, ponieważ obejmie budynki, które należą najstarszej części uczelni.

Marszałek Adam Struzik zwrócił natomiast uwagę na to, że inwestycja jest istotna dla miasta, ponieważ związana jest ona z efektywnością energetyczną budynków sztandarowej warszawskiej uczelni, a taką jest - w jego ocenie - SGGW. "W ten sposób wpisujemy się w politykę krajową i europejską w ograniczaniu zużycia energii" - zauważył marszałek województwa.

W ramach remontu zostaną wykonane prace remontowo-modernizacyjne, które obejmą m.in. ocieplenie ścian i podłóg, wymianę okien, systemów grzewczych oraz chłodzących, a także wentylacji i klimatyzacji. Modernizacja budynków obejmie ponadto wymianę liczników, zaworów i termostatów. We wszystkich remontowanych budynkach zostanie zainstalowane energooszczędne oświetlenie.
Jak podkreślono podczas podpisania umowy, celem termomodernizacji części budynków SGGW jest zmniejszenie zużycia energii, ograniczenie strat ciepła, a także obniżenie kosztów eksploatacji budynków uczelni.

"Efektowniejsze wykorzystanie energii przyczyni się także do redukcji gazów cieplarnianych i pyłów, a co za tym idzie do wzrostu jakości powietrza w otoczeniu" - uważają inicjatorzy modernizacji SGGW.

Na dofinansowanie modernizacji części budynków SGGW zostanie przeznaczone 3,1 mln zł w ramach unijnego wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE