ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wyniki Unimotu za '18 niższe o 3,72 mln zł z powodu odpisów
19.03.2019r. 19:06

Zarząd Unimotu zdecydował o utworzeniu odpisu na utratę wartości rzeczowych aktywów trwałych w spółce zależnej Blue Cold w kwocie 3,15 mln zł. Spółka dokona też odpisu na udziałach Blue Cold w wysokości 3,53 mln zł. Zdarzenia te obniżą skonsolidowane wyniki Unimotu łącznie o 3,72 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Decyzja została podjęta po sporządzonym we wtorek teście na utratę wartości środków trwałych na koniec grudnia 2018 roku, które wykazały niższą wartość odzyskiwaną niż wartość bilansowa poszczególnych składników majątkowych tworzących punkt skraplania gazu ziemnego w Uniszkach Zawadzkich, który - jak podano - jest podstawowym aktywem Blue Cold.

Unimot poinformował, że obecnie poszukiwany jest inwestor strategiczny, który zaangażuje środki finansowe na poprawę efektywności produkcji, umożliwiającej Blue Cold osiągnięcie "satysfakcjonującego" zysku.
"Zgodnie z najlepszą wiedzą zarządu na chwilę obecną, realizacja prognozy skonsolidowanego zysku EBITDA na 2018 r. w wysokości 12 mln zł (...) nie jest zagrożona" - podano w komunikacie.

Unimot jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie, zajmującą się obrotem olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Firma zaopatruje w paliwa płynne i gazowe takie sektory jak: transport, logistyka, usługi, rolnictwo, przemysł oraz odbiorców indywidualnych i hurtowych.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE