ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Lubnauer: w sprawie węgla konieczna polityka rozsądna
19.03.2019r. 20:35

W sprawie węgla musimy prowadzić politykę rozsądną, prywatyzując nierentowne kopalnie i zwiększając udział odnawialnych źródeł energii - powiedziała we wtorek PAP przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Uczestniczyła ona w Katowicach w spotkaniu regionalnych struktur ugrupowania i spotkała się ze studentami jednej z niepublicznych uczelni.

"Czym innym jest odchodzenie od energetyki opartej na węglu, a czym innym jest wygaszanie kopalń. Musimy prowadzić politykę rozsądną, bo węgiel zużywamy nie tylko w energetyce, ale i innych działach przemysłu np. chemicznym. Zawsze można go też nie importować" - powiedziała w rozmowie z PAP.
Katarzyna Lubnauer opowiedziała się za osiągnięciem przez Polskę w 2035 r. w 50 proc. odnawialnych źródeł energii i całkowitym odejściem od energetyki opartej na węglu do 2050 r. Dodała, że Nowoczesna zawsze opowiadała się za prywatyzacją nierentownych zakładów. "Są przykłady na Śląsku tych kopalni, które po sprywatyzowaniu sobie bardzo dobrze dają radę, osiągając zyski, a nie tylko straty, do których dopłacają wszyscy obywatele" - podkreśliła.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Uważny 20.03.2019r. 21:12
A dokładniej co to znaczy rozsądna polityka? Poprzeć to solidnymi i profesjonalnymi badaniami i analizami... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE