ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

KE uruchamia 750 mln euro na połączenia transgraniczne
20.03.2019r. 16:18

Komisja uruchamia 750 mln euro środków na finansowanie kluczowych europejskich projektów w dziedzinie infrastruktury energetycznej o znaczących korzyściach transgranicznych. Wspieranie budowy niezbędnej infrastruktury przyczynia się do realizacji priorytetów polityki energetycznej Komisji dotyczących poprawy bezpieczeństwa energetycznego, zapewniając jednocześnie konsumentom większy wybór oraz pobudzając wzrost gospodarczy i miejsca pracy. Te połączenia są również niezbędne, aby odnawialne źródła energii mogły się rozwijać i uczynić Europę numerem jeden w dziedzinie energii odnawialnej - czytamy w BiznesAlert.pl.

W pełni połączona sieć europejska jest jednym z kluczowych warunków wstępnych do osiągnięcia ostatecznego celu unii energetycznej, czyli zapewnienia bezpiecznej, przystępnej cenowo i stabilnej energii, co było jednym z głównych priorytetów politycznych Komisji Junckera przez cały okres jej kadencji.

.- Europejski system energetyczny szybko przechodzi z systemu energetycznego ubiegłego wieku na niskoemisyjny, zdigitalizowany i zorientowany na konsumenta. Rośnie udział energii odnawialnej, a koszty spadają. Europejska infrastruktura energetyczna musi rozwijać się w tym samym kierunku i z taką samą prędkością, aby w pełni wspierać tę transformację energetyczną w kierunku Europy neutralnej pod względem klimatu - powiedział Miguel Arias Cañete, komisarz ds. Klimatu i Energii.
Ukończenie w pełni połączonego wewnętrznego rynku energii umożliwi opłacalną dekarbonizację koszyka energetycznego poprzez sprzyjanie lepszej integracji źródeł odnawialnych i przyczyni się do wspólnego osiągnięcia celów UE na poziomie co najmniej 32 procent udziału zużywanej energii odnawialnej, a także krajowej redukcji emisji gazów cieplarnianych o co najmniej 40 procent do 2030 roku w porównaniu z 1990 rokiem, zgodnie z międzynarodowymi zobowiązaniami wynikającymi z porozumienia paryskiego.

Gospodarka europejska neutralna pod względem klimatu na horyzoncie 2050 roku zostanie osiągnięta tylko dzięki odpowiedniej i inteligentnej infrastrukturze zapewniającej optymalne połączenia i integrację sektorową. Zwiększona współpraca transgraniczna i regionalna pozwoli w pełni czerpać korzyści z modernizacji i transformacji europejskiej gospodarki.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE