ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

USA ponownie przedłużyły Irakowi prawo sprowadzania energii z Iranu
20.03.2019r. 17:38

Stany Zjednoczone przedłużyły we wtorek o kolejne 90 dni wyłączenie Iraku z przestrzegania sankcji, zabraniających importu energii z Iranu - poinformował w środę cytowany przez agencję Reutera przedstawiciel Departamentu Stanu USA.

Administracja prezydenta Donalda Trumpa wznowiła w listopadzie sankcje dotyczące irańskiego eksportu energii, co uzasadniono kontynuowaniem przez Iran programu budowy broni jądrowej oraz jego działalnością wywrotową na szkodę różnych państw Bliskiego Wschodu.

Jednak kilka krajów zwolniono z obowiązku egzekwowania tych sankcji, by mogły zaspokajać swe potrzeby energetyczne. Irackie elektrownie na gaz ziemny są w dużym stopniu uzależnione od dostaw paliwa z Iranu, a ponadto Irak sprowadza irańską energię elektryczną.
"Wyłączenie to ma na celu pomoc Irakowi w uporaniu się z deficytem energetycznym i będziemy nadal rozmawiać z naszymi partnerami w Iraku na temat naszych sankcji dotyczących Iranu. Nadal też pracujemy wraz z Irakiem nad wyeliminowaniem jego zależności od irańskiego gazu i prądu oraz zwiększeniem jego niezależności energetycznej" - powiedział zastrzegający sobie anonimowość rozmówca agencji Reutera.

Wyłączenie Iraku z sankcji wobec irańskiego sektora energetycznego obowiązywało przez 45 dni od chwili wejścia ich w życie 5 listopada, a 21 grudnia zostało przedłużone o 90 dni.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE