ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Unia dofinansuje trzy czwarte kosztów synchronizacji krajów bałtyckich z systemem UE
21.03.2019r. 06:37

Unia Europejska pokryje 75 procent kosztów synchronizacji systemów elektroenergetycznych państw bałtyckich z resztą Europy - czytamy w BiznesAlert.pl.

To maksymalna kwota dofinansowania projektów przez Komisję Europejską za pośrednictwem Connecting Europe Facility. Litwa, Łotwa i Estonia wydadzą na synchronizację 430 mln euro, z czego 323 mln pokryją ze środków unijnych.

Plan zakłada rozbudowę istniejącej infrastruktury. Powstanie także trzecie połączenie elektroenergetyczne między Estonią a Łotwą. Oprócz tego zwiększy się moc połączenia LitPol Link między Litwą a Polską z 500 do 2 GW w 2025 roku, a także powstanie kabel podmorski z Kłajpedy do Władysławowa.
Synchronizacja ma pozwolić na połączenie systemów elektroenergetycznych państw bałtyckich z kontynentalnym systemem wykorzystywanym przez kraje Unii Europejskiej (bez Skandynawii).
ICIS , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE