ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BDM rozpoczął wydawanie rekomendacji dla akcji Energi
22.03.2019r. 08:53

Analitycy Domu Maklerskiego BDM, w raporcie z 18 marca, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Energi od zalecenia "redukuj" z ceną docelową na poziomie 8,4 zł.

Rekomendacja została wydana przy cenie 9,18 zł za akcję.

"W średnim/długim terminie dostrzegamy ryzyko istotnego zwiększenia CAPEX w Wytwarzaniu, związanego z realizacją strategicznych projektów jak Ostrołęka C czy 3 mniejszych bloków gazowych. Tym samym wydajemy rekomendację Redukuj dla spółki z ceną docelową 8,4 zł/akcję" - napisano rekomendacji.

DM BDM spodziewa się w I kwartale 2019 roku spadku skorygowanej EBITDA o ok. 9 proc. rdr, co będzie związane z utratą wyniku w Dystrybucji (brak nowej taryfy URE w 1 kw. przy wzroście OPEX istotnie obniży marże) i Sprzedaży (utrata marży w segmencie regulowanym nie zostanie przykryta niższymi cenami i obowiązkiem z tyt. praw majątkowych).
Analitycy zwracają uwagę, że dotychczasowy brak finansowania strategicznego projektu Ostrołęka C 1000 MW i niechęć innych inwestorów do partycypowania w tej inwestycji, może prowadzić do większego zaangażowania finansowego Energi, na co pozwala zmiana umowy inwestycyjnej z 28.12.2018.

"Co więcej, oddanie do użytku bloku po 2023 roku może prowadzić do niewywiązania się z obowiązku mocowego i potencjalnych dużych kar z tym związanych, co obniża oczekiwane NPV" - napisano w raporcie.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE