ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Lotnisko w Helsinkach ma coraz więcej fotowoltaiki
22.03.2019r. 10:10

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, obecnie już całość energii zasilającej największe lotnisko w Finlandii pochodzi ze źródeł odnawialnych. Operator lotniska przy tym systematycznie zwiększa zużycie produkowanej energii, instalując kolejne panele fotowoltaiczne

Pierwsze panele fotowoltaiczne pojawiły się na dachu lotniska pasażerskiego w Helsinkach w lecie 2017 roku. Obecnie moc lotniskowej instalacji PV wynosi 126 kW.

Władze lotniska nie podają przy tym uzysków energii, wskazując jedynie, że są one zgodne z początkowymi oczekiwaniami.

Pozytywne efekty uruchomienia pierwszej instalacji PV potwierdza fakt, że obecnie trwa już budowa kolejnej instalacji, o znacznie większej mocy sięgającej 330 kW, która zostanie umieszczona na dachach nowych obiektów lotniska. Uruchomienie produkcji energii zaplanowano w lecie br.

Ponadto w planach jest uruchomienie w przyszłym roku kolejnych paneli fotowoltaicznych, które zostaną umieszczone na elewacjach nowego kompleksu parkingowego.
Docelowo moc wszustkich instalacji PV na lotnisku w Helsinkach wyniesie 750 kW, a jego władze zapowiadają poszukanie nowych lokalizacji, w których będą mogły umieścić kolejne panele.

Łącznie cała elektrownia PV na helsińskim lotnisku ma zaspokajać jednak tylko około 1 proc. rocznego zużycia. Pozostała energia zużywana przez infrastrukturę lotniska została zakontraktowana u producentów energii wiatrowej.

Cel operatora lotniska w Helsinkach, firmy Finavia, to osiągnięcie neutralności pod względem emisji CO2 na wszystkich zarządzanych lotniskach jeszcze w tym roku.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE