ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Podwójny rekord Enei Operator
22.03.2019r. 12:06

W Ubiegłym roku Enea Operator dostarczyła swoim klientom 19,9 TWh energii elektrycznej, a czas przerw nieplanowych w sieci Enei Operator wyniósł nieco ponad 152 minuty. Jak podkreśla spółka, to najlepsze wyniki w jej historii.

Enea Operator podkreśla, że poprawa wskaźników niezawodności to efekt ciągłego usprawniania procesu dystrybucji, zmiany struktury zarządzania ruchem w sieci oraz prowadzonych inwestycji w modernizację sieci elektroenergetycznej. Spółka zaznacza, że wdrożyła, i nadal wdraża, szereg innowacji oraz projektów, których celem jest poprawa ciągłości zasilania oraz jakości świadczonych usług.

Jednym z ważnych czynników, które wpłynęły na poprawę wskaźników niezawodności jest wdrożenie w spółce nowej organizacji służb zarządzania ruchem oraz wzmocnienie struktur Posterunków Energetycznych.

- Dzięki powstaniu Centralnej Dyspozycji Mocy kompetencje w zakresie prowadzenia ruchu i programowania pracy sieci wysokiego napięcia oraz bilansowania, zarządzania i dysponowania mocą jednostek wytwórczych przyłączonych do niej skupione są obecnie w jednym miejscu. Możemy dzięki temu efektywniej planować wyłączenia dla prac eksploatacyjnych i modernizacyjnych na sieci 110kV a dyspozytorzy mogą skuteczniej monitorować stan sieci elektroenergetycznej spółki i efektywniej nią zarządzać - powiedział Andrzej Kojro, prezes zarządu Enei Operator.

- Zmieniliśmy i ujednoliciliśmy również pracę posterunków energetycznych. Zoptymalizowaliśmy ich strukturę, liczbę i lokalizacje, zakresy zadań, zatrudnienie, wyposażenie i odpowiedzialność. To się sprawdza. Dobrze wyposażone i właściwie zorganizowane brygady Pogotowia Energetycznego zapewniają poprawę efektywności i sprawności organizacyjnej spółki a to się wiąże także z poprawą ciągłości dostaw energii elektrycznej do naszych klientów i skróceniem przerw - dodał prezes Kojro.
Skrócenie czasu przerw w dostawie energii to również wynik ciągłego rozwoju technologii prac pod napięciem. Enea Operator od kilku lat konsekwentnie rozszerza katalog prac wykonywanych w tej technologii, dzięki czemu coraz więcej modernizacji i prac eksploatacyjnych prowadzonych jest bez wstrzymywania dostaw energii elektrycznej do odbiorców.

Zdecydowanie największy wpływ na skrócenie czasu przerw w dostawie energii mają racjonalne, dobrze zaplanowane oraz zrealizowane inwestycje w infrastrukturę.

- Zainwestowane w ostatnich latach przez spółkę miliardowe nakłady przynoszą już wymierne efekty w postaci poprawy pewności zasilania oraz większych możliwości przyłączania nowych odbiorców i wytwórców OZE. Konsekwentnie realizowany przez nas plan budowania inteligentnej sieci energetycznej, nasyconej nowoczesnymi rozwiązaniami automatyki, pozwala nam, tak zarządzać pracą naszych urządzeń, aby nasi klienci w jak najmniejszym stopniu odczuwali dyskomfort związany z przerwami w dostawie energii - podsumował Marek Szymankiewicz, wiceprezes Enei Operator ds. infrastruktury sieciowej.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE