ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zakończono testy paliwa dla chińskich reaktorów Hualong One
22.03.2019r. 12:37

Zakończono długoterminowe testy napromieniowania paliwa typu CF3, zaprojektowanego przez China National Nuclear Corporation (CNNC) dla reaktora wodnego ciśnieniowego (PWR) rodzimej konstrukcji HPR-1000 (Hualong One).

Cztery zestawy paliwowe typu CF3, przeznaczone do stosowania w reaktorze Hualong One, zostały w lipcu 2014 r. załadowane do bloku jądrowego Qinshan II 2, który jest wyposażony w reaktor PWR chińskiej konstrukcji CNP-600. Paliwo testowe przechodziło inspekcję w basenie wodnym podczas każdego cyklu przeładunku paliwa w reaktorze. Według CNNC, wyniki tych inspekcji pokazują, że działanie paliwa spełnia międzynarodowe standardy bezpieczeństwa.

Zestawy paliwowe CF3 są wytwarzane w głównym zakładzie CNRC produkcji paliwa w Yibin w prowincji Syczuan. Do ich produkcji wykorzystywane są pastylki paliwowe (pelets) pochodzące z zakładu metalurgicznego Ulba w Kazachstanie.

Reaktor Hualong One (Hualong Pressurised Reactor - HPR1000) jest reaktorem wodnym ciśnieniowym (PWR) chińskiej konstrukcji o mocy 1150 MWe. Powstał on ze scalenia dwóch konstrukcji reaktorów: ACP1000 koncernu CNNC i ACPR1000 koncernu CGN w jeden standardowy model Hualong One. Spełnia on standardy bezpieczeństwa ustanowione przez MAEA i przyjęto go do szerokiego zastosowania w kraju oraz na eksport.

W Chinach budowane są obecnie cztery jednostki Hualong One.

CNNC buduje dwa bloki HPR1000 w elektrowni jądrowej Fuqing. Wylewanie pierwszego betonu w bloku 5 rozpoczęto 7 maja 2015 r. i 22 grudnia 2015 r. w bloku 6. Mają one zostać uruchomione po czterech latach budowy, odpowiednio w 2019 i 2020 roku.
CGN buduje dwa takie reaktory w elektrowni jądrowej Fangchenggang-3 i 4 w Regionie Autonomicznym Guangxi. Ich konstrukcja rozpoczęła się 24 grudnia 2015 r. i 23 grudnia 2016 r., a pracę komercyjną mają rozpocząć także w latach 2019-2020.

Hualong One promowany jest na rynku międzynarodowym i dwa reaktory HPR1000 od roku 2015 znajdują się w budowie w pakistańskiej elektrowni jądrowej Karachi. Mają one zostać uruchomione w roku 2021 i 2022.

W październiku 2015 r. CGN zaproponował koncernowi EDF zastosowanie technologii Hualong One przy budowie elektrowni jądrowej Bradwell B w Wlk. Brytanii. Projekt UK HPR1000 przechodzi obecnie proces ogólnej oceny (Generic Design Assessment - GDA) przez brytyjski urząd regulacji jądrowych (Office for Nuclear Regulation - ONR) oraz agencję ochrony środowiska (Environment Agency - EA).

W listopadzie 2015 roku Chiny zawarły porozumienie z Argentyną w sprawie budowy na jej terytorium reaktorów tego typu.
NucNet, World Nuclear News , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE