ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Unimot szacuje, że miał w IV kw. '18 6,7 mln zł zysku EBITDA
22.03.2019r. 17:23

Unimot szacuje, że miał w czwartym kwartale 2018 roku 6,7 mln zł zysku EBITDA - poinformowała spółka w komunikacie. EBITDA w całym 2018 roku wyniosła 13,8 mln zł, wobec 38,4 mln zł rok wcześniej.

Skorygowana EBITDA w czwartym kwartale 2018 roku wyniosła 18,7 mln zł, a w całym 2018 r. 31,5 mln zł. W 2017 r. spółka odnotowała skor. EBITDA na poziomie 43,4 mln zł.

Przychody ogółem w czwartym kwartale wyniosły 1 mld zł, a w całym 2018 roku 3,37 mld zł, wobec 3,01 mld zł rok wcześniej.

Spółka podała, że w roku obrotowym 2018, odnotowała ujemny jednostkowy wynik finansowy netto w wysokości -2,2 mln zł.

Jednostkowy zysk netto w 2017 roku wyniósł 25,3 mln zł.

Jak podano, EBITDA skonsolidowana za 2018 rok na poziomie 13,8 mln zł oznacza przekroczenie o 14,9 proc. prognozy skonsolidowanego zysku EBITDA, którą spółka przedstawiała w strategii grupy kapitałowej.
W strategii Unimot podawał, że chce osiągnąć 75 mln zł EBITDA w 2023 r.

Wpływ na wyniki w czwartym kwartale miało otoczenie zewnętrzne skutkujące wysokimi marżami handlowymi oleju napędowego, biopaliw oraz gazu LPG, niższe koszty operacyjne w efekcie przeprowadzonego programu optymalizacyjnego, wycena zapasu obowiązkowego paliw płynnych oraz odstąpienie od tworzenia rezerw.

Na wynik wpływ miało także utworzenie odpisu na utratę wartości rzeczowych aktywów trwałych w spółce zależnej Blue Cold w kwocie 3,15 mln zł, o którym spółka informowała wcześniej.

Publikacja raportu za IV kwartał 2018 roku zaplanowana jest na 29 marca 2019 roku.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE