ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Rekordowa liczba dobrych praktyk PGE doceniona przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu
28.03.2019r. 12:41

Czterdzieści osiem dobrych praktyk CSR realizowanych w ubiegłym roku przez PGE Polską Grupę Energetyczną znalazło się w najnowszym raporcie "Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre praktyki 2018". Autorem publikacji jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Raport "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki" to zestawienie działań z zakresu CSR podejmowanych przez firmy z różnorodnych branż, działających na terenie całej Polski. Największy w kraju przegląd działań CSR ukazał się już po raz 17. Zaprezentowano w nim ponad 1500 przykładów działań odpowiedzialnego biznesu realizowanych przez 229 firm w Polsce. Wszystkie dobre praktyki, które znalazły się w raporcie, są weryfikowane oraz klasyfikowane zgodnie z 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju (SDG's) oraz zgodnie z normą ISO 26000.

W raporcie wyróżnionych zostało czterdzieści osiem projektów i programów CSR Grupy PGE (dla porównania - w ubiegłorocznym raporcie uwzględniono ich dziewiętnaście). Rekordowa liczba zgłoszonych i zakwalifikowanych praktyk jest potwierdzeniem aktywnego zaangażowania PGE Polskiej Grupy Energetycznej w realizację celów zrównoważonego rozwoju. Jest to jednocześnie największa liczba praktyk zgłoszona przez jedną firmę do tegorocznej publikacji FOB, co daje PGE ex aequo pierwsze miejsce pod względem liczby przykładów realizacji celów SDG's.


Wśród celów, które są najliczniej potwierdzone w raporcie poprzez konkretnie działania Grupy PGE, jest budowanie partnerstw na rzecz realizacji celów (cel 17), podejmowanie działań w dziedzinie klimatu (cel 13) oraz zapewnienie dobrej jakości edukacji (cel 4).

Wśród zakwalifikowanych praktyk, osiem z nich to praktyki wieloletnie, czyli m.in. wspólne od 19 lat sadzenie "lasów pełnych energii" (PGE w ramach akcji posadziła już ok. pół miliona drzew), czy realizacja w ciągu 5 lat 220 autorskich projektów społecznych pracowników w ramach programu wolontariatu pracowniczego. Wśród 40 nowych praktyk PGE znalazły się m.in. uruchomienie instalacji termicznego przetwarzania z odzyskiem energii (ITPOE) w Rzeszowie, rozwiązania w obszarze ciepłownictwa, klasy patronackie PGE oraz liczne praktyki związane z ochroną środowiska, w tym zwierząt.

PGE w ramach swojej działalności realizuje wszystkie z 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju. Opublikowane w raporcie dobre praktyki PGE wpisują się w realizację 16 z 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju. Cel 2: zero głodu, którego przykład nie został zamieszczony w raporcie, realizowany jest w Grupie PGE poprzez całoroczną działalność Fundacji PGE i Fundacji PGE Energia Ciepła oraz współpracę z beneficjentami (w tym stowarzyszeniami i innymi fundacjami), którzy otrzymują wsparcie finansowe na własne projekty autorskie związane z eliminacją głodu i niedożywienia wśród wszystkich grup wiekowych.

PGE rozwija koncepcję zrównoważonego rozwoju we wszystkich aspektach prowadzonej działalności. Szczególny nacisk Grupa kładzie na zapewnienie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej, ochronę środowiska, podnoszenie jakości obsługi klienta, prowadzenie biznesu w sposób etyczny, zapewnienie bezpiecznych miejsc pracy oraz budowanie i pielęgnowanie dobrosąsiedzkich relacji z lokalnymi społecznościami.
PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE