ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE Energia Ciepła na Festiwalu Zawodów w Krakowie
29.03.2019r. 10:15

PGE Energia Ciepła wzięła udział w siódmej edycji Festiwalu Zawodów, małopolskiego Forum wymiany dobrych praktyk i doświadczeń między nauczycielami i uczniami a pracodawcami. Krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła została wyróżniona dyplomem Minister Edukacji Narodowej za działania na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego.

W tegorocznej edycji Targów Edukacyjnych Festiwal Zawodów wzięło udział ponad 30 tys. osób. Krakowska elektrociepłownia we współpracy z Zespołem Szkół Energetycznych zaprezentowała możliwości i ścieżki rozwoju zawodowego w branży ciepłowniczej. Praktycznym przykładem i zachętą dla uczniów był prezentowany w czasie Festiwalu autorski program PGE Energia Ciepła "Energetyczna Kariera". Umożliwia on naukę zawodu w rzeczywistych warunkach funkcjonowania elektrociepłowni oraz daje możliwość zaznajomienia się z zakresem odpowiedzialności na konkretnych stanowiskach. Ścisła współpraca PGE Energia Ciepła z lokalnymi, branżowymi szkołami umożliwia dopasowanie programu kształcenia do rynkowych potrzeb branży ciepłowniczej.

Dodatkowo, podczas Małopolskiego Kongresu Zawodowego zorganizowanego podczas Festiwalu Zawodów w Krakowie, PGE Energia Ciepła otrzymała podziękowania od Anny Zalewskiej, Minister Edukacji Narodowej.

"To podziękowanie jest dla nas wyróżnieniem oraz dowodem, że podejmowane przez nas działania na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego są skuteczne. Stanowi to dodatkową motywację do rozwijania współpracy z Zespołem Szkół Energetycznych w Krakowie, w ramach której nieustannie poszukujemy ambitnych i otwartych na nowe wyzwania w branży energetycznej przyszłych pracowników elektrociepłowni" - powiedział Mariusz Michałek dyrektor krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła.


Współpraca z Zespołem Szkół Energetycznych w Krakowie rozpoczęła się w 2017 r. od podpisania Porozumienia o współpracy partnerskiej. Od tego czasu, krakowska elektrociepłownia PGE Energia Ciepła obejmuje patronat nad praktyką zawodową klasy pierwszej o profilu technik elektryk i aktywnie towarzyszy w procesie edukacyjnym. Dzięki wzajemnej otwartości, zaangażowaniu oraz ścisłej współpracy pomiędzy partnerami udało się zorganizować m.in. praktyki zawodowe dla uczniów klas o profilu elektrycznym oraz warsztaty z zakresu energetyki i BHP z udziałem nauczycieli oraz ekspertów z krakowskiej elektrociepłowni. Prace nad wzbogaceniem oferty edukacyjnej są kontynuowane.

PGE Energia Ciepła, spółka Grupy Kapitałowej PGE, jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. PGE Energia Ciepła posiada ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 14 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 7,3 GWt mocy elektrycznej 4,1 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 538 km. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych, polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz i Kielce, spółka jest obecna także w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu i Siechnicach, gdzie jest również dystrybutorem ciepła do klientów końcowych. PGE Energia Ciepła jest ponadto właścicielem elektrowni systemowej w Rybniku. Siedziba PGE Energia Ciepła mieści się w Warszawie, natomiast w Krakowie znajduje się Centrum Usług Wspólnych oraz Departament Badań i Rozwoju. Elektrociepłownia PGE Energia Ciepla w Krakowie zatrudnia ok. 700 pracowników, jest lokalnym partnerem programu "Ciepło dla Krakowa", Mecenasem Kultury i Filantropem Miasta Krakowa.
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE