ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Wygodne narzędzie dla klientów Taurona
01.04.2019r. 12:09

Klienci Taurona mogą przepisać licznik prądu bez wychodzenia z domu. Spółka uruchomiła narzędzie umożliwiające wypełnienie protokołu zdawczo-odbiorczego całkowicie online. Aż 93 proc. klientów Taurona, którzy mieli okazję sprawdzić to rozwiązanie, ocenia je pozytywnie.

Nowa funkcjonalność służy osobom, które wprowadzają się do nowego mieszkania lub domu, gdzie założony jest już licznik. Może to być udogodnienie także dla wynajmujących nieruchomości. Teraz każdą zmianę osoby, na którą wystawiane mają być faktury za prąd, można przeprowadzić w łatwy sposób, bez konieczności odwiedzania punktu obsługi klienta czy przesyłania dokumentów do Taurona.

Protokół zdawczo-odbiorczy online umożliwia przepisanie licznika na inną osobę bez wychodzenia w domu przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

W tym celu nie trzeba drukować, skanować i odsyłać żadnych dokumentów. Aby przepisać licznik wystarczy zalogować się do serwisu Mój Tauron, a następnie wypełnić dostępny tam elektroniczny formularz.

W pierwszej kolejności go wypełnia osoba, która dotychczas była stroną umowy z Tauronem. Następnie przesyła automatycznie wygenerowany link do osoby przejmującej licznik, która wypełnia drugą część formularza. Dodatkowo nowy użytkownik zostanie poproszony o wybranie oferty, na podstawie której chce być rozliczany z Tauronem, a także o podanie informacji niezbędnych do zawarcia umowy.

- Możliwość przepisania licznika online to jedna z funkcjonalności, którą wprowadziliśmy dla klientów w ramach rozwoju obsługi online. Do tej grupy działań należy zaliczyć również uruchomienie w ubiegłym roku nowoczesnego serwisu obsługowego Mój Tauron, dostępnego także w formie aplikacji mobilnej. Dzięki niemu klienci mogą załatwić jeszcze więcej spraw w jednym miejscu. Uzyskali także łatwy dostęp do swoich rachunków za energię elektryczną czy gaz - mówi Kamil Kamiński wiceprezes zarządu ds. klienta i wsparcia korporacyjnego.

Narzędzie uruchomione w październiku cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów. Protokoły zdawczo-odbiorcze online stanowią już 10 proc. wszystkich protokołów składanych do Taurona i liczba ta cały czas rośnie.

Z badania dotyczącego funkcjonowania protokołu zdawczo-odbiorczego online przeprowadzonego na zlecenie Taurona wynika, że aż 93 proc. badanych pozytywnie ocenia rozwiązanie. Użytkownicy w największym stopniu doceniają szybkość i łatwość wypełniania formularza, a tym samym oszczędność czasu.

Tauron pracuje nad kolejnymi udogodnieniami z zakresu obsługi online. Wszystko po to, aby klienci mogli jak najwięcej załatwić przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu. W najbliższym czasie protokół zdawczo-odbiorczy online udostępniony zostanie również klientom z sektora MSP. Nowe rozwiązania zyska także serwis obsługowy Mój Tauron. Pojawi się w nim możliwość rejestracji do programu klienckiego, opcja odnowienia oferty oraz zmiany mocy przyłączeniowej
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE