ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Smog na północy Tajlandii może uderzyć w turystykę
02.04.2019r. 13:45

Premier Tajlandii Prayut Chan-ocha przybył we wtorek do Chiang Mai na północy kraju, gdzie odnotowano tego dnia najgorszą jakość powietrza wśród miast świata - podał dziennik "Bangkok Post". Ocenił, że gęsty smog może negatywnie wpłynąć na turystykę.

We wtorek rano wskaźnik jakości powietrza w Chiang Mai wyniósł 379 jednostek, co oznacza poziom groźny dla zdrowia, a jednocześnie najgorszy wynik pośród miast świata - podał "Bangkok Post", powołując się na dane serwisu IQAir Air Visual.

Według władz i ekspertów przyczyną smogu jest wypalanie pól uprawnych i pożary lasów w górach, które wybuchają z powodu ciepłej i suchej pogody.

"Bangkok Post" informuje, że w Chiang Mai utworzono "bezpieczną strefę" dla mieszkańców w centrum konferencyjnym, a uniwersytet w Chiang Rai odwołał z powodu smogu zajęcia w poniedziałek i wtorek.

Północna Tajlandia jest popularnym kierunkiem wycieczek turystycznych, w tym podróży w okresie festiwalu Songkran, czyli tajskiego Nowego Roku, który przypada w połowie kwietnia. Smog może jednak sprawić, że wczasowicze pomyślą dwa razy, nim wybiorą się na północ kraju - pisze "Bangkok Post".
Według tej gazety pogarszająca się od kilku lat jakość powietrza nie wpłynęła jak dotąd na turystykę, ale jeśli problem będzie się powiększał, może stać się wyzwaniem dla tej branży.

Od wtorku do piątku w Chiang Rai odbywają się wydarzenia związane ze spotkaniem ministrów finansów i szefów banków centralnych krajów Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) oraz Chin, Japonii i Korei Płd. Według danych tajlandzkiego rządu wskaźnik jakości powietrza w Chiang Rai wynosił we wtorek 240-250 jednostek, co oznacza poziom niezdrowy.

Po spotkaniu w sprawie zanieczyszczenia powietrza premier Prayut ogłosił, że nakazał urzędnikom, by złagodzili problem smogu w ciągu siedmiu dni. Władze wydały już mieszkańcom spowitych smogiem obszarów blisko 2 mln masek przeciwpyłowych - powiedział.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE