ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Pracownicy Grupy Enea "wybiegali" złotówki na organizację obozu sportowego dla 120 dzieci
03.04.2019r. 07:12

Ponad 120 dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski wzięło udział w Enea Active Camp - warsztatach sportowo-psychologicznych organizowanych przez Fundację im. Kamili Skolimowskiej. Towarzyszył im Piotr Lisek, wicemistrzem świata w skoku o tyczce. Wydarzenie odbyło się dzięki zaangażowaniu pracowników Grupy Enea, którzy w programie "Biegamy - Zbieramy - Pomagamy" wybiegali fundusze na jego organizację.

"Biegamy - Zbieramy - Pomagamy" jest jednym z najważniejszych projektów CSR zainicjowanych przez Fundację Enea w ciągu pięciu lat jej działania, zachęcającym pasjonatów sportu do pomagania. Pracownicy Grupy Enea, startując w różnych zawodach biegowych, zbierają punkty. Fundacja przelicza je na złotówki, a zgromadzone fundusze przeznacza na działania promujące aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży.

Biegacze z Grupy Enea zdecydowali, że uzbieraną w 2018 r. sumę przeznaczą na sportowo-psychologiczne warsztaty dla dzieci, organizowane przez Fundację im. Kamili Skolimowskiej. Wydarzenie zorganizowano 30 marca tego roku w hali sportowej Politechniki Poznańskiej, gdzie ponad 120 dzieci wzięło udział w zajęciach prowadzonych przez profesjonalnych trenerów - psychologów i sportowców, na czele z Piotrem Liskiem, wicemistrzem świata i dwukrotnym halowym mistrzem Europy w skoku o tyczce.

- Enea Active Camp to inicjatywa, która oprócz promocji aktywności fizycznej stawia również na edukację dzieciaków w aspekcie psychologicznym. Cieszę się, że przygotowano taki program. Jestem przekonany, że wiedza i umiejętności zdobyte w sobotę przez uczestników, przydadzą im się nie tylko w przygodzie ze sportem, ale i w codziennym życiu. Prywatnie, fajnie było spotkać się z dziećmi, przekazać im kilka tajników skoku o tyczce - powiedział Piotr Lisek, który towarzyszył dzieciom w sportowo-psychologicznych warsztatach.

Intensywny trening wzbogacony był o rozmowy z psychologami. Trenerzy pracowali z dziećmi nad kompetencjami społecznymi, umiejętnościami interpersonalnymi. Wskazywali jak można radzić sobie ze stresem i problemami, a także jak budować pewność siebie i koncentrację.

- Finał akcji biegowej pracowników Enei to dla mnie bardzo radosne przeżycie. Uśmiechy dzieci uczestniczących w Enea Active Camp to jasny sygnał, że naprawdę warto angażować się społecznie. To, że z roku na rok jest nas coraz więcej bardzo cieszy - powiedział Jarosław Świątek z Grupy Enea, lider projektu "Biegamy - Zbieramy - Pomagamy".

W wydarzeniu wzięli udział wychowankowie ośrodków opiekuńczo-wychowawczych z terenu działania Grupy Enea, m.in. z woj. wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego.

- Jako biegaczowi najbardziej podobał mi się moment wręczenia dzieciom medali przez biegaczy z naszej Grupy. Towarzyszyło temu wiele pozytywnych emocji, w tym radość i wzruszenie - podkreśliła Olga Jacak-Gałązka, wolontariuszka Grupy Enea i biegaczka, która przyjechała do Poznania razem z dziećmi z Domu Ojca Gwidona w Pacanowie.

W podziękowaniu dla wolontariuszy, Fundacja Enea podczas Enea Active Camp zorganizowała dla biegaczy wykłady z psychologiem sportu oraz z dietetykiem. Jednym z prowadzących był Michał Jeliński - mistrz olimpijski w wioślarstwie.

Od początku programu "Biegamy - Zbieramy - Pomagamy" podczas 311 zawodów uzbierano łącznie 44 tys. zł na sportowy rozwój dzieci i młodzieży. Tylko w ubiegłym roku biegacze wystartowali blisko 400 razy, kończąc 177 zawodów biegowych. W tym roku Fundacja Enea rozszerza formułę programu i podwaja stawkę.

- Do tegorocznej edycji, oprócz biegaczy, zapraszamy również rowerzystów i amatorów nordic walking. Cel jest ambitny, a stawka - wysoka, bo to aż 50 000 zł do wybiegania lub wyjeżdżenia. Jestem pewna, że wspólnie podołamy temu sportowemu wyzwaniu! - zachęca Joanna Sobótka-Klimczak, szefowa Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Enei.

W najnowszej edycji akcji dodatkowe punkty zbiorą uczestnicy sportowych wydarzeń charytatywnych - takich, w ramach których środki finansowe przeznaczane są na cele dobroczynne lub wsparcie różnego rodzaju organizacji pożytku publicznego, fundacji, czy osób potrzebujących.

Program "Biegamy - Zbieramy - Pomagamy" znalazł wśród 33 dobrych praktyk Grupy Enea opublikowanych w kolejnej edycji Raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) "Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki". Został wyróżniony jako jeden z wieloletnich, dobrze przyjętych programów CSR organizowanych przez Eneę.
Enea

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE