ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Gala Stypendialna X edycji programu edukacyjnego PGNiG Termika "Zagrzewamy do nauki" - już za nami!
04.04.2019r. 10:15

Wydarzenie odbyło się w 3 kwietnia 2019 roku, w siedzibie Ministerstwa Energii w Warszawie.

- Patrząc na entuzjazm młodzieży i zaangażowanie opiekunów, zawodowi energetyka wróżę dobrą przyszłość - powiedział Wiceminister Energii Tadeusz Skobel podczas Gali Stypendialnej programu edukacyjnego "Zagrzewamy do nauki".

Celem prowadzonego, od dziesięciu lat, programu edukacyjnego PGNiG Termika "Zagrzewamy do nauki" jest promocja korzyści wynikających z edukacji technicznej i rozwoju zawodowego w branży energetycznej, a także szkolenie przyszłej kadry technicznej i rozwijanie umiejętności i kompetencji ważnych z punktu widzenia pracy w zawodzie energetyka.- Cieszy konsekwencja, z jaką PGNiG Termika traktuje ten program edukacyjny, zarówno z punktu widzenia rozwoju zawodowego młodzieży, jak i potrzeb polskiej energetyki. Musimy zapewnić ciągłość pokoleniową wśród pracowników tej branży równocześnie proponując uczniom atrakcyjne, ambitne zajęcie dające pewność zatrudnienia - powiedział Wiceminister Energii Tadeusz Skobel komentując fakt, że w ciągu dekady zatrudnienie znalazło 49 absolwentów programu, a 21 z nich to stypendyści. Działania programu edukacyjnego, tj. warsztaty techniczne, warsztaty umiejętności miękkich, praktyki zawodowe, program stypendialny, wycieczki do zakładów firmy objęły 1200 uczniów szkół partnerskich PGNiG Termika.

- Nasze doświadczenia pokazują, że ścisła współpraca szkół z pracodawcami zapewnia uczniom szkoły dostęp do specjalistycznej wiedzy. Wydaje się, że to jest klucz wyboru dobrej szkoły i szansa na pozyskanie pracy po zakończeniu edukacji. Gratulując stypendystom, chciałbym podziękować Wszystkim, którzy są zaangażowani w realizację tego programu - podkreślił w swoim wystąpieniu Prezes PGNIG Termika Jarosław Głowacki.

Realizując program edukacyjny "Zagrzewamy do nauki" PGNiG TERMIKA współpracuje, na mocy zawartych umów partnerskich, z czterema szkołami technicznymi z Warszawy, Radomia i Siedlec. Uczniowie klas patronackich uczestniczą w warsztatach technicznych, warsztatach miękkich oraz dedykowanych praktykach zawodowych. Od pierwszych lat edukacji w technikum poznają zakłady firmy uczestnicząc w specjalnie dla nich organizowanych wycieczkach. Wiedzą i doświadczeniem dzielą się z nimi mentorzy programu - pracownicy PGNiG Termika. Najzdolniejsi uczniowie klas III i IV mają możliwość przystąpienia do programu stypendialnego, który od dwóch lat realizowany jest przy współpracy z Fundacją PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza. A wszystko to we współpracy z dyrektorami szkół, władzami oświatowymi i samorządowymi - dodał Jarosław Głowacki.
Tegoroczna, X jubileuszowa edycja programu została objęta Honorowym Patronatem Ministra Energii, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Radomia a także patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. Patronat Medialny nad wydarzeniem objęła TVP WARSZAWA.
PGNiG Termika

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE