ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Jak efektywnie zarządzać oświetleniem publicznym?
04.04.2019r. 13:39

Aspekty ekonomiczne oraz techniczne zarządzania oświetleniem dróg i miejsc publicznych były głównymi zagadnieniami na odbywającej się 3 i 4 kwietnia w Wiśle XIV Konferencji PTPiREE "Oświetlenie Dróg i Miejsc Publicznych - sposoby zarządzania systemami oświetlenia". Partnerem tegorocznej edycji Konferencji była PGE Dystrybucja.

Celem spotkania było poszerzenie wiedzy i wymiana doświadczeń firm z branży elektroenergetycznej oraz przedstawicieli samorządów lokalnych w zakresie budowy i eksploatacji urządzeń oświetlenia drogowego. Konferencji towarzyszyła wystawa urządzeń oświetlenia drogowego, a uczestnicy mieli okazję zapoznać się z nowymi rozwiązaniami i technologiami.

Ideą konferencji oświetleniowej w Wiśle było wypracowanie przez samorządy i firmy elektroenergetyczne optymalnych rozwiązań związanych z prowadzonymi inwestycjami w oświetlenie uliczne, a także uruchomienie procesu rozwoju innowacyjnych rozwiązań w tym zakresie, które mogą stanowić nową przestrzeń konkurencyjności gospodarki. Istotną kwestią omawianą w czasie spotkania były także mechanizmy wsparcia dla realizowanych inwestycji oświetleniowych w nowej perspektywie finansowej UE, w tym w szczególności w obszarze inwestycji poprawiających efektywność energetyczną. W programie konferencji sporo miejsca poświęcono również tematyce eksploatacji infrastruktury oświetleniowej i możliwościom jej wykorzystania w celach innych niż realizacja oświetlenia.- Spotkanie w Wiśle stało się doskonałą okazją do wypracowania wspólnego stanowiska między samorządami a operatorami sieci elektroenergetycznych w istotnych dla nich sprawach. Cieszymy się, że w tegorocznej edycji konferencji wzięło udział ponad 200 uczestników z całego kraju - powiedział Jan Frania, wiceprezes zarządu PGE Dystrybucja.

W trakcie XIV Konferencji PTPiREE pt. "Oświetlenie Dróg i Miejsc Publicznych - sposoby zarządzania systemami oświetlenia", przedstawiciele samorządów, operatorzy systemów dystrybucyjnych oraz producenci urządzeń oświetleniowych pracowali także nad stworzeniem listy najważniejszych zagadnień niezbędnych do rozwoju inwestycji oświetleniowych. Wspólnie uznali, że do najważniejszych z nich należy: podniesienie rangi i znaczenia potrzeb w zakresie inwestycji w oświetlenie, uruchomienie procesu rozwoju innowacyjnych form oświetlenia ulicznego, który może stanowić nową przestrzeń konkurencyjności narodowej gospodarki, jak również uruchomienie mechanizmów wsparcia finansowania inwestycji oświetleniowych w nowej perspektywie finansowania inwestycji poprawiających efektywność energetyczną.
PTPiREE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE