ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Podkarpackie chce rozwijać OZE
05.04.2019r. 14:04

Budowa lokalnego rynku energii. Współpraca biznesu z samorządami - to tytuł i główny przekaz konferencji zorganizowanej 5 kwietnia 2019 roku w Polańczyku. Partnerem merytorycznym konferencji była PGE Energia Odnawialna, spółka z Grupy Kapitałowej PGE

Spotkanie okazało się platformą wymiany poglądów i wizji na temat kierunków rozwoju województwa podkarpackiego w kontekście realizacji lokalnych celów OZE oraz rozwoju energetyki rozproszonej jako elementu bezpieczeństwa energetycznego regionu. Przedyskutowano również kwestię budowania synergii pomiędzy jednostkami samorządów terytorialnych a przedsiębiorstwami.

Przykładem współpracy biznesu z samorządami jest również Program dla Bieszczad, który w zeszłym roku zaprezentowaliśmy właśnie tu w Polańczyku. Program przyczyni się również do wzmocnienia lokalnego rynku energii, bowiem wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz poszukiwanie możliwości ich pozyskiwania stanowi jedną z opcji ujętą w Programie dla Bieszczad - powiedział Adam Hamryszczak, wiceminister Inwestycji i Rozwoju.

Bieszczady to szczególne miejsce na mapie Województwa Podkarpackiego i całej Polski. Duża część regionu objęta jest różnymi formami ochrony przyrody, co dodaje temu miejscu unikalnych walorów turystycznych. W konsekwencji wszelkie formy działalności człowieka, w tym przedsiębiorczość, muszą zostać podporządkowane specyficznym zasadom i ograniczeniom. Naszym zadaniem jest równoważyć te zadania - powiedział Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego.

PGE Energia Odnawialna jest obecna na terenie województwa podkarpackiego od wielu lat, przede wszystkim poprzez swoje aktywa w postaci elektrowni wodnych. GK PGE, jako lider rozwoju OZE w Polsce, od kilku lat uczestniczy w rozwoju nowego segmentu działalności tj. instalacji źródeł fotowoltaicznych. W 2018 roku z inicjatywy PGE Energia Odnawialna został powołany do życia Soliński Klaster Energii. Klastry energii są stosunkowo nową inicjatywą, ale z jasno określonymi założeniami. Ich zadaniem jest zapewnienie lokalnego bezpieczeństwa energetycznego, poprawa kondycji środowiska naturalnego oraz zwiększenie konkurencyjności i efektywności ekonomicznej lokalnej gospodarki.

Województwo Podkarpackie, wraz ze swymi samorządami oraz partnerami społecznymi i gospodarczymi jest naturalnym sprzymierzeńcem PGE Energia Odnawialna w realizacji zielonych inwestycji. Cieszymy się, że poprzez nasze działania, wpisujemy się w realizację lokalnych celów OZE
i przyczyniamy się do rozwoju energetyki rozproszonej, przy jednoczesnym poszanowaniu charakteru i zasobów Bieszczad
- podkreślił Arkadiusz Sekściński, p.o. prezesa zarządu PGE Energia Odnawialna.
PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE