ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Tauron reprezentantem Polski w konkursie na światowe PMO 2019
05.04.2019r. 15:18

Tauron jako pierwsza w historii i jedyna firma z Polski został nominowany do międzynarodowego konkursu PMO Global Awards jako reprezentant naszego kraju.

- Jestem dumny z tego wyróżnienia, to zaszczyt dla Taurona reprezentować nasz kraj w tak prestiżowym wydarzeniu. Przez ostatnie lata ciężko pracowaliśmy na to, aby zarządzanie projektami inwestycyjnymi w Grupie Tauron przynosiło realne korzyści i skutecznie wspierało realizację naszej strategii. Stworzyliśmy unikatowe środowisko dopasowane do wymagań Grupy, branży i projektów, które okazało się być naturalnym kierunkiem rozwoju na polskim rynku - mówi Jarosław Broda, wiceprezes zarządu Tauron Polska Energia ds. zarządzania majątkiem i rozwoju.

PMO Global Awards to międzynarodowy, doroczny konkurs, którego celem jest wybór najlepszego na świecie biura zarządzania projektami (ang. PMO - project management office). Organizatorem konkursu jest PMO Global Alliance, organizacja zrzeszająca liderów biur projektów i osoby zaangażowane w działanie i rozwój PMO z całego świata: dyrektorów, konsultantów, naukowców, kierowników projektów itd. Więcej na www.pmoawards.org

- W naszym podejściu do zarządzania projektami w ramach portfela inwestycyjnego, pogodziliśmy stabilność i przewidywalność procesu z elastycznością rozwiązań dla pojedynczego projektu. Kluczowe jest dla nas spojrzenie biznesowe, tj. by projekty inwestycyjne przynosiły Grupie Tauron wartość dodaną i były optymalne z punktu widzenia technicznego i ekonomicznego, a także właściwej realizacji. Bardzo się cieszę, że nasze rozwiązania zostały docenione po raz kolejny - w listopadzie 2018 roku zdobyliśmy tytuł Best PMO w Polsce w ramach konkursu IPMA PMO Award - podkreśla Ewa Palarczyk, dyrektor wykonawczy ds. projektów inwestycyjnych w Tauron Polska Energia.

W tym roku po raz pierwszy Polska została włączona do elitarnego grona 16 krajów z Europy, które biorą udział w konkursie, a Obszar Projektów Inwestycyjnych TAURON Polska Energia został nominowany do reprezentowania Polski w tym prestiżowym wydarzeniu.
Zmagania w ramach konkursu zbliżone są formuły futbolowych Mistrzostw Świata - przedstawiciele poszczególnych krajów z 5 kontynentów (Europa, Ameryka Północna i Południowa, Afryka, Azja, Australia i Oceania - łącznie 64 państwa) podzieleni są na grupy, w których rywalizacja odbywa się w formie rozgrywek pomiędzy poszczególnymi krajami.

Rozgrywki te polegają na weryfikacji zgłoszeń PMO danych państw przez jury, w skład którego wchodzą eksperci ds. zarządzania projektami z całego świata. Z każdej grupy awansują 2 państwa, które dalej rywalizują ze sobą w fazie pucharowej. Końcowo przyznawane są nagrody PMO OF THE YEAR dla Europy, Azji i Oceanii, Ameryki oraz Afryki, a spośród nich globalne PMO OF THE YEAR. W 2018 roku najlepszymi biurami zarządzania projektami zostały firmy z Hong Kongu, Peru, Republiki Południowej Afryki i Słowacji. Tauron jako reprezentant Polski trafił do grupy P, w której zmierzy się z przedstawicielami firm z Danii, Hiszpanii oraz Ukrainy.
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE