ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Już 6 maja br. XXII edycja konferencji Gazterm!
08.04.2019r. 05:00

W tym roku Bałtycki Szczyt Gazowy, czyli: 2 dni obrad, 6 paneli dyskusyjnych, 40 ekspertów, ponad 300 gości z całego świata. Patronat Prezydenta RP, przedstawiciele ministerstw, zarządów firm gazowniczych z Europy i USA - to wszystko już niebawem w Międzyzdrojach. Rejestracja trwa!

Jest nam niezmiernie miło przekazać informacje o kolejnej XXII edycji Konferencji GAZTERM, która odbędzie się w Międzyzdrojach w terminie 06-09 maja 2019 roku. Już po raz 22 organizować będziemy Konferencję, która w środowisku gazowniczym uznawana jest jako wydarzenie prestiżowe, jedno z najważniejszych forum wymiany doświadczeń użytkowników rynku gazu, ciepła i energii elektrycznej, miejsce prezentacji najnowszych osiągnięć technicznych i technologicznych branży energetycznej. Już od ponad 20 lat gościmy specjalistów i przedstawicieli branży gazowniczej, ciepłowniczej, energetycznej, przedstawicieli środowisk naukowych oraz producentów urządzeń dla gazownictwa i energetyki. Ubiegłoroczna XXI Konferencja GAZTERM zgromadziła ponad 400 uczestników, przygotowano i wygłoszono ponad 20 referatów i prezentacji dotyczących współpracy gazowej USA - Trójmorze, zagadnień bezpieczeństwa dostaw surowców energetycznych, znaczenia i roli giełdy gazu, przebiegu procesu liberalizacji rynku gazu oraz nowych strategii pro konsumenckich.

Utrzymując międzynarodowy charakter Konferencji GAZTERM chcemy w 2019 roku zwrócić szczególną uwagę na problematykę związana z gazem ziemnym w basenie Morza Bałtyckiego. Uważamy bowiem, że region ten ma w sobie ogromny potencjał współpracy, szczególnie pomiędzy państwami znajdującymi się na jego północnych i południowych wybrzeżach. Morze Bałtyckie ma obecnie i będzie miało w przyszłości strategiczne znaczenie dla rozwoju polskiego rynku gazu, a także pozostałych państw położonych w głębi Europy Środkowej i Wschodniej. To przez ten akwen prowadzić będzie do Polski nowy korytarz transportu gazu, pochodzącego z różnych niezależnych od siebie źródeł. Decyduje o tym projekt Bramy Północnej, który wchodzi w kluczową fazę realizacji. Obserwujemy także intensywny proces integracji sąsiednich rynków: duńskiego i szwedzkiego oraz Litwy, Łotwy, Estonii i Finlandii.

W niedalekiej perspektywie Polska, dzięki budowanej infrastrukturze przesyłowej, zyska z nimi bezpośrednie połączenie. Państwa naszego regionu stoją zatem przed ogromną szansą stworzenia bezpiecznego bałtyckiego obszaru rynkowego. Organizatorzy Konferencji uznali zatem, że wiodącym wydarzeniem GAZTERMU w 2019 roku będzie Bałtycki Szczyt Gazowy. Naszym celem jest zaproszenie przedstawicieli rządów państw i firm gazowniczych z regionu bałtyckiego. W takim gronie chcemy przede wszystkim przedyskutować kierunki, obszary i perspektywy współpracy pomiędzy rynkami gazu w basenie Morza Bałtyckiego.

Podtrzymując międzynarodowy charakter Konferencji GAZTERM zaprosimy uczestników zarówno z europejskiego jak i amerykańskiego rynku gazu. Przygotowując tematykę Konferencji, kładziemy duży nacisk również na zagadnienia związane z ochroną środowiska i wykorzystaniem gazu ziemnego, jako najbardziej ekologicznego paliwa stosowanego w energetyce.

Jako organizatorzy planujemy podjąć wszelkie starania zmierzające do utrzymania wysokiej rangi Konferencji GAZTERM, co rozumiemy głównie jako zapewnienie uczestnikom najwyższego poziomu usług związanych z jej przebiegiem oraz wysokiego poziomu merytorycznego, który zapewnia Partner Merytoryczny Konferencji - Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych. Od wielu lat Partnerem Głównym Konferencji GAZTERM jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

ZGŁOSZENIE ONLINE
Studio 4U

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE