ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Pół tysiąca sztuk sprzętu od Taurona dla trzech śląskich szkół
08.04.2019r. 12:55

Tauron Dystrybucja wyposażył pracownie elektryczne Technikum Mechaniczno-Elektrycznego im. Nikoli Tesli w Chorzowie, Zespołu Szkół Łączności w Gliwicach oraz Zespołu Szkół nr 3 im. rtm. Witolda Pileckiego w Zabrzu w 527 sztuk nowego sprzętu. To kolejne działania realizowane w ramach współpracy ze szkołami zawodowymi w zakresie kształcenia praktycznego.

Technikum z Chorzowa zostało wyposażone we frezarkę i ploter. Przekazane szkole specjalistyczne urządzenia będą wykorzystywane na lekcjach oraz zajęciach dodatkowych, mających na celu jak najlepsze przygotowanie uczniów do dalszego kształcenia na uczelniach wyższych oraz pracy zawodowej.
Już od dziesięciu lat energetycy z TAURONA wspomagają tę szkołę. Firma organizuje praktyki zawodowe dla uczniów oraz wyjazdy edukacyjne do stacji elektroenergetycznych i dyspozycji ruchu. Pracownicy spółki regularnie prowadzą w szkole wykłady popularnonaukowe i specjalistyczne oraz szkolenia nie tylko dla uczniów, ale także dla kadry nauczycielskiej. W poprzednich latach firma przekazała szkole m.in. środki na zakup drukarki 3D oraz zestaw elektronicznych liczników energii elektrycznej, które są używane na zajęciach praktycznych i podczas egzaminów zawodowych.

- Współpraca z Tauronem jest szczególnie cenna w zakresie praktyk zawodowych. Są one bardzo wysoko oceniane przez uczniów i ich rodziców. Pracownicy Taurona wpisują się także w proces dydaktyczny, przygotowując dla uczniów specjalistyczne szkolenia i warsztaty. Młodzież je docenia ze względu na odniesienie do konkretnych realnych sytuacji, z jakimi mogą spotkać się w pracy - mówi Krystian Biadacz, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 3 w Chorzowie. - W parze z teoretycznym przygotowaniem do wykonywania zawodu idą wyjazdy do stacji energetycznych, gdzie uczniowie mają możliwość skonfrontowania wiedzy teoretycznej z praktycznymi rozwiązaniami i zweryfikowania poziomu zdobytej wiedzy - dodaje dyrektor szkoły.

Z Zespołem Szkół Łączności z Gliwic Tauron Dystrybucja zawarł umowę patronacką. W jej ramach młodzież ma możliwość nauki w klasach kształcących w zawodzie technik-elektryk. Umowa obejmuje także m.in. organizację praktyk zawodowych i szkoleń. Teraz przekazano szkole 224 sztuki różnego rodzaju osprzętu elektrycznego jak lampki modułowe, wiertarko-wkrętarki czy uniwersalne mierniki.

- Nowe wyposażenie będzie używane przez uczniów na zajęciach lekcyjnych w pracowni elektrycznej. Dostarczony szkole sprzęt nie będzie materiałem "na wystawę". Pomoże zwiększyć kwalifikacje i umiejętności naszych uczniów - komentuje Krzysztof Szczęśniak, dyrektor Zespołu Szkół Łączności w Gliwicach.

Zabrzański Zespół Szkół, z którym Tauron współpracuje już od ośmiu lat, wzbogacił się o kolejne 301 sztuk specjalistycznego wyposażenia pracowni elektrycznej - od przycisków modułowych, wyłączników nadprądowych do rozdzielnic, szybkozłączek i silników elektrycznych.

- Nowy sprzęt zostanie wykorzystany do przygotowania uczniów do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie technik-elektryk. Nasza szkoła pełni funkcję ośrodka egzaminacyjnego, cieszymy się więc, że dzięki wsparciu TAURONA możemy profesjonalnie wyposażyć stanowiska egzaminacyjne - podsumowuje Anna Milcarz, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Zabrzu.

Dotychczas Tauron Dystrybucja zawarł porozumienia z 27 szkołami na całym terenie działania spółki, w tym z 13 na terenie województwa śląskiego. Ponadto spółka współpracuje z Politechniką Śląską, Akademią Górniczo-Hutniczą i Politechniką Częstochowską.
Tauron Dystrybucja

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE