ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Prezes Taurona wyróżniony za działania na arenie międzynarodowej
10.04.2019r. 15:37

Statuetka "Bursztyn Polskiej Energetyki" trafiła w tym roku do Filipa Grzegorczyka, prezesa zarządu Tauron Polska Energia. Nagroda przyznawana jest za skuteczne działania w zakresie rozwoju i bezpieczeństwa polskiej gospodarki i energetyki w kraju i za granicą.

Grupa Tauron mocno angażuje się w działania, dzięki którym polski sektor elektroenergetyczny ma szansę zostać lepiej zrozumianym w Europie i na świecie. Wiemy, że transformacja sektora energetycznego jest nieunikniona. Jednak jest ona procesem, który wymaga czasu i pieniędzy, a radykalne rozwiązania mogą negatywnie odbić się na bezpieczeństwie dostaw energii, pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstw oraz sytuacji ekonomicznej gospodarstw domowych - mówi Filip Grzegorczyk.

W minionym roku prezes Taurona m.in. w Madrycie, Rzymie, Brukseli i Strasburgu przekonywał unijnych polityków i ekspertów do konieczności sprawiedliwej transformacji obszarów górniczych oraz potrzeby wprowadzenia rynku mocy w Polsce, a także odpowiedzialnego podejścia do polityki klimatycznej Unii Europejskiej.

Na spotkaniu zorganizowanym w październiku w Brukseli przez dziennik Politico oraz Polski Komitet Energii Elektrycznej, Grzegorczyk mówił o tym, że transformacja sektora energetycznego jest procesem, który wymaga czasu i pieniędzy. Podkreślał, że radykalne rozwiązania mogą negatywnie odbić się na bezpieczeństwie dostaw energii, pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstw oraz sytuacji ekonomicznej gospodarstw domowych.

Podobnie w listopadzie podczas debaty zorganizowanej przez PKEE w Strasburgu z udziałem Jerzego Buzka, przewodniczącego komisji przemysłu, badań naukowych i energii Parlamentu Europejskiego oraz Anny Colucci z Dyrekcji Generalnej ds. Energii (DG Energy) prezes Grzegorczyk przekonywał, że Polska popiera ambitne cele polityki energetyczno-klimatycznej UE, ale chce je osiągnąć własną drogą. Jak mówił, tylko przy tym założeniu transformacja będzie efektywna i społecznie akceptowalna.

Statuetka "Bursztyn Polskiej Energetyki 2019" została wręczona podczas uroczystej gali kończącej obrady pierwszego dnia Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego odbywającego się w Gdańsku.
Tauron Polska Energia

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE