ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BOŚ podwyższył cenę docelową akcji Unimotu
11.04.2019r. 08:57

DM BOŚ, w raporcie 3 kwietnia, podwyższył cenę docelową akcji Unimotu do 21,5 zł z 13,8 zł, podtrzymał rekomendację na poziomie "kupuj".

Raport wydano przy kursie Unimotu w wysokości 13 zł.

"Podtrzymujemy optymistyczne nastawienie do walorów Unimotu. Naszym zdaniem, widoczne wzrosty kursu akcji spółki z początku br. nie domknęły jeszcze luki wycenowej i ciągle istnieje duży fundamentalny potencjał wzrostu" - napisano w rekomendacji.

DM BOŚ prognozuje, że w 2019 roku zysk netto spółki wzrośnie do 21,3 mln zł, a w 2020 roku do 22,2 mln zł.
"Wygląda na to, że poprzednio nie docenialiśmy zdolności restrukturyzacyjnych Spółki i w konsekwencji obniżamy teraz nasze oczekiwania dotyczące bazy kosztów stałych o 10 mln zł (poprzednio oczekiwaliśmy dwukrotnie mniej" - napisano w rekomendacji.

Analitycy oceniają, że przepływy pieniężne spółki w 2018 roku były rozczarowujące, głównie z uwagi na ujemne zapotrzebowanie na kapitał obrotowy.

"Naszym zdaniem, jest prawdopodobne, że to zapotrzebowanie w 2019 roku się odwróci, głównie pod wpływem wzrostu zobowiązań handlowych. Ewentualna poprawa operacyjnych przepływów pieniężnych w połączeniu z wyższymi zobowiązaniami handlowymi mogłaby mieć pozytywny wpływ na poziom długu netto spółki na koniec 2019 roku" - napisano w raporcie.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE