ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BOŚ obniżył cenę docelową dla PGNiG
11.04.2019r. 09:03

Analitycy DM BOŚ w raporcie z 3 kwietnia obniżyli cenę docelową dla akcji PGNiG do 5 zł z 7,8 zł wcześniej, obniżając rekomendację do "sprzedaj".

W dniu przygotowania raportu kurs akcji PGNiG wyniósł 6,46 zł. W środę na zamknięciu sesji za akcję spółki płacono 6,365 zł.

Analitycy obniżyli prognozy wyników finansowych spółki z uwagi na bieżące niższe ceny gazu.

"Skorygowaliśmy nasze prognozy wyników finansowych spółki w dół. Nasza długoterminowa prognoza średniocyklicznej powtarzalnej EBITDA maleje do 6,0 mld zł (poprzednio 8,0 mld zł). Prognozujemy długoterminową docelową EBITDA dla segmentu wydobywczego, obrotu, dystrybucji, energetycznego na odpowiednio 4,0 mld zł, -0,8 mld zł, 2,2 mld zł, 800 mln zł" - napisano w raporcie.
Autorzy raportu zakładali, że obniżka taryf w pierwszym kwartale 2018 roku będzie jednorazowa, ale URE dokonał kolejnej obniżki w pierwszym kwartale 2019 roku.

W ocenie analityków, trudno przewidzieć kierunek stawek dystrybucji w 2020 r. Z punktu widzenia inwestorów, taka niepewność odnośnie przyszłych cen, na którą jest narażony segment dystrybucji, ma być "nie do przyjęcia".

"Mniejszościowych akcjonariuszy nie ucieszy zapewne perspektywa wydatków inwestycyjnych w wysokości 6,6 mld zł w 2019. Nawet zważywszy na fakt, że tak ambitne cele rzadko są realizowane, wysoki docelowy poziom wydatków inwestycyjnych raczej nie będzie wspierał kursu akcji spółki w br. tym bardziej, że EBITDA może znaleźć się pod presją w 2019 roku" - dodano.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: posiadacz akcji PGNiG 11.04.2019r. 21:18
Wartość tej rekomendacji jest 0 !!! DM zapomniał o rekompensacie do Gazpromu w tym roku czy co? Przykre jest natomiast to, że takie bzdury o spółce PGNiG wypisuje podmiot kontrolowany też przez SP. Bank BOŚ (który kontroluje DM BOŚ) idzie na dno, zamknął ostatnio prawie 50% swoich placówek, a jego DM próbuje zarobić na okradaniu ludzi takimi rekomendacjami... WSTYD !!!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE