ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ropa drożeje z powodu sankcji wobec Iranu i Wenezueli
11.04.2019r. 13:57

Według Międzynarodowej Agencji Energii (MAE) ,,rosnąca efektywność" sankcji wobec Iranu i Wenezueli wypływa na konsolidację na rynku ropy, a także na spadek wolumenów wydobycia surowca - czytamy w BiznesAlert.pl.

Od listopada do marca państwa OPEC obniżyły wydobycie o 2,2 mln baryłek dziennie. Natomiast w porównaniu do pierwszego kwartału 2018 roku, w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2019 roku państwa spoza kartelu obniżyły produkcję o 0,7 mln baryłek dziennie. Zdaniem OPEC niepewność wokół sytuacji w Libii może mieć wpływ na sytuację na rynkach naftowych.
Równocześnie MAE podtrzymała prognozę dotyczącą wzrostu zapotrzebowania na ropę o 1,4 mln baryłek dziennie. Według niej główni konsumenci surowca tj. Chiny, Indie oraz Stany Zjednoczone osiągają coraz wyższe wskaźniki jego zużycia. Odwrotny trend obserwowany jest w państwach OECD. Sytuacja może się pogorszyć, jeżeli Wielka Brytania opuści Unię Europejską bez umowy określającej warunki wyjścia - czytamy w BiznesAlert.pl.
CNBC/France 24 , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE