ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Jeszcze w tym roku do systemu elektroenergetycznego Czukotki zostanie dostarczona energia elektryczna, z pływającej elektrowni jądrowej
11.04.2019r. 15:27

Szef Rosatomu Aleksiej Likhaczew poinformował, że jeszcze w tym roku do systemu elektroenergetycznego Czukotki zostanie dostarczona energia elektryczna, pochodząca z pływającej elektrowni jądrowej "Akademik Łomonosow" - czytamy w BiznesAlert.pl.

Mamy jeszcze od półtora do dwóch miesięcy na to by przetestować pracę bloku energetycznego. (...) Nie mamy wątpliwości, że do końca tego roku uda się wygenerować energię - powiedział Likhaczew.
Maksymalna moc pływającej jednostki jądrowej to 70 MW. Znajdują się na niej dwa reaktory KLT-40C. Głównym konstruktorem pływającej elektrowni jest spółka OKBM Afrikantow (ros. ОКБМ Африкантов), która wchodzi w struktury holdingu Rosatomu, nazywającej się Atomenergomasz - czytamy w BiznesAlert.pl.
TASS , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE