ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Kolejni lekkoatleci wzmocnili Grupę Sportową Orlen
11.04.2019r. 16:38

Anna Kiełbasińska i Tomasz Jaszczuk dołączyli do prowadzonego przez PKN Orlen programu, zrzeszającego m.in. najlepszych polskich lekkoatletów tj.: Anitę Włodarczyk, Piotra Małachowskiego czy Pawła Fajdka.

Sukces polskiej reprezentacji lekkoatletów na Halowych Mistrzostwach Europy w Glasgow, którym było zwycięstwo w klasyfikacji generalnej dzięki zdobyciu pięciu złotych i dwóch srebrnych medali, stał się początkiem realizacji wcześniejszych zapowiedzi o poszerzeniu Grupy wspieranej przez PKN Orlen. Anna Kiełbasińska zdobyła w Glasgow złoty medal w sztafecie 4x400 metrów. Dla biegaczki jest to pierwszy medal w seniorskiej karierze i od razu złoty. Do grupy dołączył także Tomasz Jaszczuk, który co prawda medalu w Szkocji nie zdobył, ale jest już złotym (2016, 2017), srebrnym (2014) i brązowym (2012) medalistą halowych mistrzostw kraju w skoku w dal. Dyscyplinę trenuje od sześciu lat, będąc zawodnikiem AZS AWF Katowice.


PKN Orlen, jako największa firma w regionie Europy Środkowo - Wschodniej, od wielu lat aktywnie wspiera zarówno sport zawodowy i amatorski, a także organizuje własne inicjatywy promujące aktywność fizyczną oraz zdrowy styl życia. Dziś głównym celem projektu związanego z powiększeniem Grupy Sportowej ORLEN jest wsparcie zawodników w przygotowaniach do letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

- Od lat jesteśmy bardzo aktywni w zakresie wsparcia polskiego sportu. Współpracujemy zarówno ze sportowcami indywidualnymi, jak i reprezentacjami narodowymi. Kładziemy również ogromny nacisk na krzewienie ducha sportu wśród najmłodszych, a także inwestujemy w poszukiwanie następców dzisiejszych mistrzów - mówi Anna Ziobroń, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów w PKN Orlen.

Grupa Sportowa Orlen działa od 2009 roku. W jej ramach zgromadzeni są wielokrotni mistrzowie i medaliści najważniejszych imprez - igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy rozgrywanych zarówno na hali, jak i na otwartych stadionach. 10 lat funkcjonowania grupy jest najbardziej obfitującym w medale okresem w historii polskiej lekkoatletyki. Poza wspomnianymi mistrzostwami Europy w Glasgow polscy sportowcy zdobyli także 8 medali podczas ubiegłorocznych zawodów w Berlinie. Podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro Polacy zdobyli 11 medali, w tym dwa złote. Podobnie było 4 lata wcześniej w Londynie, z tym wyjątkiem, że wtedy na szyjach polskich sportowców zawisły 3 medale z najcenniejszego kruszcu.

W skład Grupy Sportowej PKN Orlen wchodzi dziś 22 sportowców. Są to między innymi: Łukasz Krawczuk, Jakub Krzewina, Rafał Omelko i Karol Zalewski, złoci medaliści i rekordziści Halowych Mistrzostw Świata w sztafecie 4x400 m (Birmingham 2018), srebrny medalista Mistrzostw Świata w skoku o tyczce Piotr Lisek (Londyn 2017), Mistrzyni Europy w biegu na 1500 m Angelika Cichocka (Amsterdam 2016) czy Agata Ozdoba-Błach, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy w judo.
Orlen

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE