ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Panasonic wycofał się z rozbudowy fabryki akumulatorów w Nevadzie
12.04.2019r. 08:32

Panasonic poinformował o podjęciu decyzji o wstrzymaniu inwestycji w rozbudowę amerykańskiej Gigafactory 1 w Nevadzie. Japończycy chcą ograniczyć uzależnienie swojego biznesu od Tesli - czytamy w BiznesAlert.pl.

Po podaniu tej informacji akcje Tesli spadły o 3 procent, do 267 dolarów.

Panasonic dokonał zmiany w swojej strategii biznesowej twierdząc, że na silnym uzależnieniu od Tesli tracą inni klienci. Rynek samochodów elektrycznych jest niewielki, a i tak jest zdominowany przez Teslę, jak twierdzi Panasonic. Firma ma też duże wątpliwości, co do popytu na samochody słynnej marki, zwłaszcza sedana Model 3. Koncern chce dywersyfikować działalność w sferze akumulatorów. W styczniu tego roku, informowano, że Panasonic założył spółkę joint venture, dedykowaną do masowej produkcji baterii litowo-jonowych oraz innych, przy wykorzystaniu zakładów produkcyjnych w Chinach oraz w Japonii.

Przede wszystkim Japończycy chcą zamrozić rozbudowę Gigacatory w Nevadzie, skutkiem czego będzie wstrzymanie inwestycji na poziomie 100-150 miliardów jenów (898 milionów - 1,35 miliardów dolarów) ze strony Panasonica. Jedną z wielu przyczyn wycofania się z inwestycji jest trudność w pozyskaniu zysków z budowy fabryki, co jest potęgowane przez opóźnienia w produkcji samochodów Tesli. Ponadto należy także wspomnieć o problemach produkcyjnych ze strony Panasonica. Japończycy wysłali już do Nevady ponad 200 inżynierów, który mieli rozwiązać problemy z wyjściami ogniw. Wszystkie te i inne działania odbiły się negatywnie na zyskach. Szacuje się, że do końca marca straty operacyjne w segmencie baterii wzrosły do 20 miliardów jenów.
Rzecznik Tesli zapewnił, że firma będzie "kontynuować inwestycje w Gigafactory 1 w miarę zapotrzebowania".

Dziennik Asian Nikkei donosi także, że Panasonic zamierza zawiesić inwestycje w fabrykę baterii i pojazdów elektrycznych Tesli, powstającą w Szanghaju.
Bloomberg/Financial Times/Asian Nikkei , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE