ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Powstała platforma innowacyjnych pomysłów i technologii dla górnictwa
12.04.2019r. 14:39

Należąca do Jastrzębskiej Spółki Węglowej firma JSW Innowacje uruchomiła platformę internetową, służącą do gromadzenia innowacyjnych pomysłów i rozwiązań technologicznych, mogących służyć górnictwu i koksownictwu.

Witrynę internetową NowyLevel.pl oficjalnie zaprezentowano podczas zakończonej w piątek w Katowicach i Jastrzębiu-Zdroju 15. konferencji International Mining Forum 2019, która skupiła kilkuset ekspertów i praktyków, związanych z przemysłem wydobywczym. Dyskutowano m.in. o sposobach i tempie wdrażania w górnictwie zaawansowanych technologii i rozwiązań. Jednym z narzędzi wspierających transfer innowacyjnych pomysłów do górnictwa ma być platforma internetowa.

"Pomysły zgłaszane poprzez witrynę są następnie analizowanie pod kątem przydatności dla branży górniczej i koksowniczej, a także pod kątem możliwości wdrożenia najlepiej rokujących, w oparciu o różne modele biznesowe. Liczymy na inicjatywy, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa, wydajności oraz wsparcie działalności podmiotów grupy JSW" - wyjaśnił wiceprezes spółki JSW Innowacje Jacek Srokowski.

Stworzenie serwisu NowyLevel.pl wpisuje się w realizowany przez JSW Innowacje Program "Inteligentna Kopalnia". "Mamy nadzieję, że pomysły będą dotyczyły przede wszystkim zagadnień z dziedziny górnictwa oraz koksownictwa i tego, co można w tych branżach ulepszyć, aby funkcjonowały efektywniej i bezpieczniej" - dodał wiceprezes.

Ocena zgłoszonych inicjatyw ma uwzględnić m.in. stopień innowacyjności i atrakcyjności danej inicjatywy, możliwości jej wdrożenia w grupie kapitałowej JSW, potencjał biznesowy, aktualny poziom technologiczny, charakterystykę problemu oraz stopień dostosowania do potrzeb.
Przez kilka kolejnych miesięcy witryna ma być rozbudowywana poprzez dodawanie kolejnych funkcjonalności, stając się portalem. Na początek udostępniono formularz - tzw. Kartę Twojego Pomysłu, za pomocą której każdy użytkownik może zgłosić swój innowacyjny pomysł.

Drugi etap rozwoju platformy NowyLevel.pl zakłada pozyskanie partnerów merytorycznych, wspólnie z którymi będzie rozbudowywany portal wiedzy, czyli kompendium informacji na temat innowacyjnych technologii wykorzystywanych w górnictwie i koksownictwie.

Zwieńczeniem kolejnego, trzeciego etapu prac będzie udostępnienie internetowej platformy umożliwiającej tworzenie społeczności górniczych innowatorów - pracowników kopalń, studentów wyższych uczelni, przedstawicieli nauki czy firm okołogórniczych. "Mamy nadzieję, że NowyLevel.pl stanie się w ten sposób szerokim, górniczym medium społecznościowym" - podsumował Srokowski.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE