ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W.Brytania. Tysiące uczestników protestu przeciwko bierności wobec zmian klimatu
15.04.2019r. 22:59

Tysiące osób protestowało w poniedziałek przeciwko bierności wobec zmian klimatu, zakłócając ruch w Londynie przez blokowanie najbardziej ruchliwych lokalizacji w mieście, jak Oxford Circus, Piccadilly Circus i most Waterloo. Aresztowano pięć osób.

Grupa aktywistów z ruchu Extinction Rebellion (Rebelia przeciwko wyginięciu) deklarowała, że podjęte działania są elementem "kreatywnego zakłócenia" normalnego funkcjonowania brytyjskiej stolicy, i zapowiedziała ich kontynuowanie przez następne dwa tygodnie.

Protest w kilku kluczowych miejscach sparaliżował ruch kołowy na terenie miasta, doprowadzając do skierowania autobusów i samochodów na dalekie objazdy. Zarządzająca komunikacją miejską spółka Transport for London zaapelowała do podróżnych o odpowiednie planowanie, aby uniknąć ugrzęźnięcia w korkach.

Demonstranci zablokowali m.in. most Waterloo łączący północną i południową część miasta, przemieniając go w ogród, a także ruchliwe skrzyżowanie Oxford Circus przy jednej z najpopularniejszych ulic handlowych świata, Oxford Street, gdzie postawili w poprzek wielką różową łódź. Część aktywistów przyczepiła się łańcuchami do pojazdów, uniemożliwiając ich ruch i powodując dalsze zakłócenia.

Protestujący domagali się radykalnych działań mających na celu powstrzymanie zachodzących zmian klimatu, ostrzegając m.in. przed konsekwencjami konsumpcjonistycznego stylu życia i regularnego kupowania nowych ubrań. Swoje poparcie dla kampanii wyrazili m.in. aktorka Emma Thompson i były arcybiskup Canterbury Rowan Williams.
W toku protestów pięć osób zostało aresztowanych, po tym gdy zniszczono drzwi wejściowe do siedziby potentata rynku paliwowego, brytyjsko-holenderskiej firmy Shell. Organizatorzy tłumaczyli, że ta decyzja została podjęta świadomie, aby proces w tej sprawie był kolejną okazją do zwiększenia świadomości zagrożeń związanych ze zmianami klimatu.

W poniedziałkowy wieczór londyńska policja metropolitalna wyznaczyła wszystkim protestującym specjalną strefę, w której mogą prowadzić dalsze protesty, zaznaczając, że niestosowanie się do tych instrukcji będzie łamaniem prawa.

Przedstawiciele Extinction Rebellion podczas niedawnej akcji rozebrali się w brytyjskiej Izbie Gmin, próbując przerwać jedną z debat dotyczących planowanego wyjścia kraju z Unii Europejskiej.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE