ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Giganci IT będę musieli się dołożyć do zielonych inwestycji w Danii?
16.04.2019r. 05:54

Apple, Facebook i Google, które chcą zbudować w Danii centra przetwarzania danych, prawdopodobnie będą musieli zaangażować się w finansowanie farm wiatrowych, z których ma pochodzić energia do zasilania nowych serwerowni.

Duńska rada ds. zmian klimatu w sprawozdaniu z 11 kwietnia wskazała, że nowe centra danych mogą pochłaniać nawet 7 TWh rocznie, czyli ok. 17 proc. całkowitego zużycia energii w tym kraju, prognozowanego na 2030 r. W efekcie, nawet po wzięciu pod uwagę podatków od energii i innych opłat uiszczanych przez serwerownie, mogą one kosztować Danię ok. 60 mln dol. rocznie ze względu na niezbędny wkład w rozwój infrastruktury wiatrowej.

Opozycyjna partia Red Green Alliance, która co prawda obecnie dysponuje tylko 14 głosami w 179 mandatowym parlamencie, ale jest uważana za potencjalną część nowego lewicowego rządu koalicyjnego po wyborach zaplanowanych na 17 czerwca, zgłosiła dzień po opublikowaniu sprawozdania wniosek o wprowadzenie zakazu budowy nowych centrów danych. Zakaz taki miałby obowiązywać do czasu, aż pojawią się przepisy, które zagwarantują zaangażowanie biznesu w wysiłki Danii zmierzające do osiągnięcia neutralności klimatycznej.
Apple planuje w Danii budowę centrum na sumę 1 mld dolarów w położonym na zachodzie Viborgu. Po ukończeniu centrum to ma być jedną z największych tego typu placówek na świecie. Facebook ma plany dotyczące centrum w pobliżu centrum miasta Odense. Google kupiło natomiast działkę nieopodal Fredericii.

Wszyscy trzej amerykańscy giganci technologiczni powiedzieli, że chcą, aby ich centra zasilane były zieloną energią i opublikowali plany dotyczące parków wiatrowych. Jednak w ocenie duńskiej rady ds. zmian klimatu w tych planach nadal brakuje szczegółów i zdecydowanego zaangażowania. Nie jest również jasne, czy nowe parki będą korzystać z dotacji państwowych.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE