ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wiceprezes SEO: energetyka rozproszona jest przyszłością energetyki światowej
16.04.2019r. 08:16

Powoli kończy się czas koncernów energetycznych w postaci gigantycznych elektrowni węglowych czy atomowych. W zastępstwie pojawia się generowanie energii w systemie rozproszonym - uważa Włodzimierz Ehrenhalt, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Energetyki Odnawialnej (SEO).

- Choć dla Polski oznaczałoby to dużą szansę, na razie nasz kraj zmierza w odwrotnym kierunku. Nad ekonomią i rozsądkiem górę wzięła polityka - powiedział serwisowi eNewsroom wiceprezes Ehrenhalt.

- Rozwój odnawialnych źródeł został zahamowany na 3 lata. Obecnie poziom pochodzącej z nich energii wynosi 11, a nie 15 proc. jak zakładano. Jeżeli wymagany wynik nie zostanie osiągnięty - Polska zapłaci kary. Tym samym szanse i zagrożenia dla naszego przemysłu są ogromne - dodaje.

Wiceprezes SEO zwraca przy tym uwagę, że obecnie większość światowych producentów mebli, samochodów, czy części chwali się swoją ekologiczną działalnością, która oparta jest na zielonej energii, a Europa przygotowuje się do wprowadzenia obowiązkowego znakowania produktów tzw. śladem węglowym.

- Czarny znak na polskim produkcie sprawi, że zagranicą - w Niemczech czy Szwecji, spadnie zainteresowanie konsumentów, a w konsekwencji sprzedaż uważa Włodzimierz Ehrenhalt.
Według rozmówcy eNewsroom Polska w przyszłości zostanie zmuszona do inwestowania w energetykę rozproszoną, nie tylko zieloną. Jednocześnie zaznacza on, że specyficzna sytuacja energetyczna naszego kraju wymaga jednak ochrony posiadanego węgla, nie wykraczając poza ekonomiczną logikę.

- Należy wydobywać tylko tyle własnego surowca, aby było to opłacalne. Polskie elektrownie węglowe będą musiały pracować jeszcze przez wiele lat. Nastąpi jednak odwrócenie ról. Głównym źródłem prądu staną się źródła rozproszone. Energetyka zawodowa - konwencjonalna, węglowa będzie włączana w razie potrzeby. Kończą się czasy produkowania energii bez względu na zapotrzebowanie. Staje się ona towarem, który musi być dostarczany tam, gdzie jest potrzebny - po cenie rynkowej - powiedział Ehrenhalt.Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: to demagogia 17.04.2019r. 10:23
...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: kreatywny innowator 17.04.2019r. 16:36
domowa fuzja nuklearna wg opisu Lackheed Martin ale w realizacji chińskiej
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE