ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Analitycy: szacunkowe wyniki Bogdanki za I kw. dobrze wróżą na kolejne kwartały
16.04.2019r. 09:48

Bogdanka szacuje, że wypracowała w I kwartale 2019 roku 87,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto i 206,5 mln zł EBITDA. Analitycy oceniają wyniki pozytywnie. Wskazują, że dobrze wróżą na kolejne kwartały. O godz. 9.40 kurs Bogdanki rośnie o 3,1 proc.

"Wyniki Bogdanki to całkiem przyjemne zaskoczenie po serii rozczarowań w 2018 roku. Wyniki wyglądają nieźle, zwłaszcza EBITDA wygląda solidnie" - powiedział PAP Biznes Robert Maj, analityk Ipopema Securities.

"Spółka informowała, że w styczniu produkcja wyniosła ponad 900 tys. ton, w całym kwartale produkcja wyniosła ponad 2,5 mln ton. To dobrze wróży na kolejne kwartały, po słabym ubiegłym roku. Jeśli po stronie geologicznej nie będzie problemów, a pierwszy kwartał pokazuje, że sytuacja jest raczej opanowana, to ten rok wygląda nieźle. Prognozuję 650 mln zł EBITDA na ten rok i wydaje się, że ten poziom może być osiągnięty" - dodał analityk.

Łukasz Prokopiuk, analityk DM BOŚ, wskazuje, że szacunkowa EBITDA Bogdanki jest powyżej jego oczekiwań na poziomie 170 mln zł.

"Wyniki są bardzo dobre. Wydaje się, że nasza prognoza dla EBITDA na 2019 rok w wysokości 750 mln zł jest stosunkowo bezpieczna" - powiedział PAP Biznes analityk DM BOŚ.
Zauważył, że spółka tłumaczy poprawę wyników wzrostami kontraktowych cen węgla oraz poprawą uzysku i produkcji.

"Spodziewaliśmy się produkcji i sprzedaży na poziomie 2,3 mln ton, a spółka wyprodukowała ponad 2,5 mln ton i sprzedała 2,3 mln ton, czyli odłożyła sobie zapasy na kolejne kwartały. Spółka zwracała wcześniej uwagę na bardzo dobry poziom produkcji w styczniu, co było efektem przeniesienia produkcji na inne ściany i innego miksu kombajnowo-strugowego. Jeśli patrzymy na zakładaną przez spółkę roczną produkcję na poziomie 9,4 mln ton, to wydaje się, że ten poziom jest bezpieczny" - powiedział Łukasz Prokopiuk. Bogdanka przedstawi ostateczne wyniki za I kwartał 23 maja.

Bogdanka szacuje, że wypracowała w I kwartale 2019 roku 87,6 mln zł skonsolidowanego zysku netto i 206,5 mln zł EBITDA. Szacunkowy zysk operacyjny wyniósł w tym okresie 111,6 mln zł, a przychody 540,8 mln zł. W I kwartale 2018 roku skonsolidowany zysk netto Bogdanki wynosił 23,2 mln zł, EBIT 28,5 mln zł, EBITDA 127,5 mln zł, a przychody 398,7 mln zł.

Produkcja węgla handlowego w Bogdance w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2019 roku wyniosła 2.532 tys. ton (co oznacza wzrost o ok. 21 proc. rdr), a sprzedaż 2.365 tys. ton (wzrost o ok. 20 proc. rdr). Średni uzysk wyniósł prawie 65 proc., wobec 56,7 proc. przed rokiem.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE