ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemieccy operatorzy sieci podnieśli szacunki kosztów krajowych inwestycji w sieci do 2030 roku
16.04.2019r. 12:04

Jak czytamy w serwisie BIznesAlert.pl, niemieccy operatorzy sieci podnieśli szacunki kosztów krajowych inwestycji w sieci do 2030 roku (niem. Netzentwicklungsplan 2030, albo NEP 2030) o kolejne 9 mld euro. Całość wielkiej inwestycji ma kosztować nawet do 61 miliardów euro. Wzrost ten ma wynikać w dużej mierze z rozległych wymagań dotyczących systemów mocy biernej.

W planie opracowano pięć scenariuszy (trzy dla 2030 roku i po jednym dla lat 2025 i 2035), zakładają one zdecydowanie wyższe wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych w oparciu o rządowy cel 65 procent dla OZE w niemieckim miksie energetycznym do 2030 roku. Jeden scenariusz jest ściśle powiązany z ostatnim zaleceniem komisji węglowej dotyczącym ograniczenia wytwarzania energii elektrycznej z elektrowni opalanych węglem brunatnym i kamiennym do 17 GW do 2030 roku. Wszystkie uwzględniają unijny pakiet dotyczący czystej energii i międzynarodowe wymogi w zakresie handlu energią od 2025 roku.

Przewiduje się, że eksport energii elektrycznej w wysokości około 50 TWh/rok w znacznym stopniu spadnie, gdy elektrownie jądrowe i węglowe zostaną zamknięte, co spowoduje, że Niemcy będą coraz bardziej zależne od integracji rynku energii elektrycznej z sąsiadami.
Projekt planu został teraz przedłożony regulatorowi sieci (niem. Bundesnetzagentur) w celu przeprowadzenia konsultacji i zatwierdzenia jeszcze w tym roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
S&P Platts , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE