ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W I kwartale 2019 r. w Chinach sprzedano 300 tys. EV
16.04.2019r. 12:26

Według danych Chińskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów w marcu bieżącego roku rynek lekkich pojazdów w Państwie Środka po raz kolejny zanotował spadek, jednak mniejszy niż w poprzednich miesiącach. Sprzedaż wyniosła 2,02 mln pojazdów (-6,9 proc. r/r). Dla porównania, spadek w styczniu i lutym wyniósł 17 r/r proc.

Sprzedaż lekkich pojazdów w Chinach maleje już od 9 miesięcy z rzędu, jednak ten negatywny trend nie dotyczy segmentu EV. W marcu klienci z Państwa Środka nabyli ponad 126 000 pojazdów z napędem elektrycznym (+85 proc. r/r). Na tę liczbę złożyło się 96 000 całkowicie elektrycznych BEVów, 30 000 hybryd typu plug-in (PHEV) oraz 86 samochodów zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi (FCEV).

Łącznie, w I kwartale 2019 r. wzrost rejestracji EV osiągnął poziom 110 proc. r/r, a sprzedaż pojazdów z napędem elektrycznym sięgnęła 300 000 egzemplarzy. W okresie od początku stycznia do końca marca chińscy klienci kupili 227 000 BEVów, 72 000 PHEVów oraz 273 FCEV.
W ubiegłym roku w Chinach zarejestrowano w sumie 1 256 000 EV (+61,7 proc. r/r).

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE