ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kogeneracja zmienia politykę dywidendy
16.04.2019r. 17:39

Zarząd Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja podjął dniu 16 kwietnia br. uchwałę dotyczącą zmiany polityki dywidendy. Zarząd podjął też uchwałę w sprawie podziału zysku za 2018 r.

Jak poinformowała spółka w komunikacie, nowa polityka dywidendy zakłada rekomendowanie przez zarząd walnemu zgromadzeniu zawieszenie wypłaty dywidendy z zysków za lata 2018, 2019, 2020. Okresową weryfikację obowiązującej dotychczas polityki dywidendy zarząd uzasadnia
realizacją inwestycji "Nowa Czechnica" i zapowiada, że polityka ta będzie podlegać kolejnej weryfikacji, w szczególności po zakończeniu
realizacji inwestycji "Nowa Czechnica".

W kolejnych latach zarząd Kogeneracji zamierza rekomendować walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy na poziomie 20-40 proc. wyniku jednostkowego netto spółki korygowanego o wielkość odpisów aktualizujących wartość aktywów trwałych.

Zarząd zastrzega, że każdorazowo propozycja wypłaty dywidendy uzależniona będzie w szczególności od ogólnej wysokości zadłużenia spółki, planowanych wydatków inwestycyjnych w kolejnych okresach, analizy płynności finansowej oraz aktualnej i antycypowanej sytuacji rynkowej, a także sytuacji finansowej spółki zależnej - Elektrociepłowni "Zielona Góra".
W kwietniu 2018 roku Kogeneracja ustaliła politykę dywidendową na lata 2018-2020, która zakładała wypłacanie dywidendy w wysokości od 10 proc. do 40 proc. wyniku jednostkowego netto, korygowanego o odpisy.

Zarząd Kogeneracji podjął we wtorek również uchwałę dotyczącą przedłożenia zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy wniosku w sprawie podziału zysku za 2018 r. Wniosek zakłada przeznaczenie w całości zysku netto za rok 2018 w kwocie 77,036 mln zł na kapitał rezerwowy.

Za 2017 rok spółka wypłaciła 2,7 zł dywidendy na akcję.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE