ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Grupa PGE nagrodzona Srebrnym Listkiem CSR Polityki
16.04.2019r. 18:22

PGE otrzymała po raz czwarty Srebrny Listek CSR, wyróżnienie przyznawane wspólnie przez tygodnik Polityka, firmę doradczą Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Nagroda ta jest potwierdzeniem zaangażowania PGE w rozwój biznesu w sposób zrównoważony oraz z poszanowaniem dla otoczenia.

W tym roku do badania zakwalifikowało się 111 przedsiębiorstw i organizacji (w ubiegłym roku było ich 115), na bazie wypełnionych prawidłowo ankiet. Jednym z zadań postawionym przed ankietowanymi była odpowiedź na pytanie, jaką rolę odgrywa społeczna odpowiedzialność biznesu w firmie lub organizacji, a także w jaki sposób organizacja wypełniała swoje cele z zakresu CSR w 2018 roku. Uczestnicy badania wykazywali m.in., jak realizują w swoich organizacjach na co dzień Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ*, ze szczególnym w tym roku naciskiem na projekty związane z gospodarką o obiegu zamkniętym (Cele 7, 9, 13 i 14).

W odniesieniu do powyższego, spółka PGE zgłosiła oddaną do użytku w 2019 r. Instalację Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE) w Rzeszowie. Projekt ten realizuje ww. Cele 7, 9, 13 i 14, a także Cele 3, 11, 12 oraz 17. ITPOE to jedna z najnowszych instalacji tego typu w Europie, przyczyniająca się do dywersyfikacji miksu paliwowego w Grupie PGE. W ekologiczny sposób przetwarzane są w niej odpady, które do tej pory składowane były na wysypiskach śmieci. Paliwem spalanym w instalacji są odpady komunalne, pochodzące z 25 gmin województwa podkarpackiego. Moc przerobowa instalacji to 100 tys. ton rocznie zmieszanych odpadów komunalnych. Ciepło produkowane w nowej instalacji jest w stanie pokryć 100 proc. zapotrzebowania mieszkańców na ciepłą wodę użytkową. Ciepło systemowe jest bardzo ważnym elementem walki z zanieczyszczeniem powietrza i niską emisją pochodzącą z palenisk domowych, a także przykładem odpowiedzialnego wykorzystania odpadów komunalnych. Co warto dodać, Grupa PGE realizuje obecnie każdy z 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju. Więcej na ten temat można przeczytać w raportach giełdowych spółki.

W ramach tegorocznej VIII edycji Listków CSR Tygodnik Polityka przyznał łącznie 73 Listki CSR (w ubiegłym roku przyznano łącznie 66 Listków) - Złote Listki CSR zdobyło 13 firm (o cztery firmy więcej). Srebrne Listki CSR otrzymało 19 firm, w tym PGE (o dwie firmy mniej), a Białe Listki CSR - 41 firm (to o pięć więcej niż w ubiegłym roku).

Pytania formularza zostały przygotowane w oparciu o zagadnienia normy ISO 26 000. Dotyczyły siedmiu najważniejszych dla zrównoważonego rozwoju badanych aspektów: ładu korporacyjnego, praw człowieka, zachowania wobec pracowników, ochrony środowiska, dbałości o klienta, uczciwości biznesowej i zaangażowania społecznego. Grupa PGE znalazła się wśród laureatów już po raz piąty.


*Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ:

Cel 1 - Koniec z ubóstwem
Cel 2 - Zero głodu
Cel 3 - Dobre zdrowie i jakość życia
Cel 4 - Dobra jakość edukacji
Cel 5 - Równość płci
Cel 6 - Czysta woda i warunki sanitarne
Cel 7 - Czysta i dostępna energia
Cel 8 - Wzrost gospodarczy i godna praca
Cel 9 - Innowacyjność, przemysł, infrastruktura
Cel 10 - Mniej nierówności
Cel 11 - Zrównoważone miasta i społeczności
Cel 12 - Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja
Cel 13 - Działania w dziedzinie klimatu
Cel 14 - Życie pod wodą
Cel 15 - Życie na lądzie
Cel 16 - Pokój, sprawiedliwość i silne instytucje
Cel 17 - Partnerstwo na rzecz celów
PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE