ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Osiem ofert w przetargu na wymianę starych kotłów grzewczych na ekologiczne w Białymstoku
17.04.2019r. 10:41

Osiem ofert zostało złożonych w ponownym przetargu na modernizację w Białymstoku 225 kotłowni domowych, wyposażonych w niskowydajne i nieekologiczne kotły węglowe - wynika z informacji z sesji otwarcia tych ofert. To projekt ze wsparciem UE. Jego realizacja potrwa do jesieni 2020 r.

Po raz pierwszy przetarg związany z projektem "Modernizacja indywidualnych źródeł energii cieplnej lub elektrycznej w Białymstoku" miasto ogłosiło przed ponad rokiem. Wówczas obejmował on 225 kotłów gazowych i tyle samo instalacji solarnych. Do wyboru wykonawcy wymiany kotłów na gazowe ostatecznie nie doszło, bo jesienią 2018 roku przetarg w tym zakresie został unieważniony.

Przed miesiącem miasto ponownie ogłosiło zamówienie na zaprojektowanie i modernizację takich kotłowni w taki sposób, by były to wyłącznie kotłownie opalane gazem ziemnym. Nabór chętnych, którzy poniosą 15 proc. kosztów inwestycji (pozostałe pokryje dofinansowanie unijne), przeprowadzono już wcześniej.

Na projekt miasto zamierza przeznaczyć blisko 5,7 mln zł brutto. W sumie wpłynęło osiem ofert, z których dwie zostały uznane za wniesione nieskutecznie. W przypadku pozostałych sześciu, cena ofertowa waha się od niecałych 3,6 mln zł do 6,4 mln zł brutto. zgłoszenia). Trwa badanie złożonej przez oferentów dokumentacji.
Wykonawca wybrany w tym przetargu będzie miał za zadanie przeprowadzić weryfikację techniczną, wykonać dokumentację projektową i przeprowadzić prace montażowo-instalatorskie, a po uruchomieniu kotłowni - zapewnić usługi gwarancyjne i serwis (w większości przypadków oferenci deklarują wsparcie serwisowe w okresie zimowym w ciągu 24 godz. od zgłoszenia).

Zadanie to ma być zrealizowane do końca października 2020 r. Jak przypominał wcześniej magistrat, projekt "Modernizacja indywidualnych źródeł energii cieplnej lub elektrycznej w Białymstoku" w dużej części realizowany jest z dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wkład własny mieszkańca - w zależności od rodzaju instalacji - powinien wynieść ok. 2,1-3 tys. zł.

Nabór chętnych odbył się jeszcze w 2017 roku. Do magistratu wpłynęło wówczas blisko 640 wniosków na wymianę kotłów i instalację kolektorów słonecznych. Władze Białegostoku przyznawały wtedy, że skala projektu nie jest duża w stosunku do potrzeb, ale traktują go jako swego rodzaju pilotaż. Chcą bowiem poznać skalę zainteresowania mieszkańców i nie wykluczają podobnych działań w przyszłości

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE