ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Fitch potwierdził długoterminowe ratingi Taurona
17.04.2019r. 17:17 17.04.2019r. 16:18

Agencja Fitch utrzymała w środę długoterminowy rating Taurona w walucie krajowej i zagranicznej na poziomie BBB z perspektywą stabilną

Agencja przyznała też rating obligacjom hybrydowym o wartości 400 mln zł w walucie krajowej na poziomie "BB+" i krajowy rating na poziomie "BBB+ (pol)". Obligacje te zostały wyemitowane w marcu w ramach programu emisji obligacji hybrydowych z 2017 r. zawartego z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

W komunikacie prasowym Tauron podał, że agencja ratingowa zwróciła uwagę na przyszłe wpływy z rynku mocy, znaczący udział regulowanego segmentu dystrybucja w wyniku EBITDA grupy oraz ograniczenie nakładów inwestycyjnych po zakończeniu budowy bloku 910 MW w Jaworznie.

"Potwierdzenie przez agencję Fitch oceny ratingowej na poziomie BBB odzwierciedla stabilną pozycję rynkową grupy Tauron. Pomimo ponoszenia znaczących nakładów inwestycyjnych, w tym realizacji budowy bloku w Jaworznie, grupa koncentruje się na utrzymaniu stabilności finansowej i dotrzymaniu wskaźnika zadłużenia określonego w umowach finansowania. W kolejnych latach planujemy, że wartość inwestycji i wskaźnik zadłużenia ulegnie stopniowemu obniżeniu" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Tauronu Filip Grzegorczyk.

"Obecnie w grupie Tauron trwają prace nad aktualizacją strategii, która będzie uwzględniać zmiany w otoczeniu regulacyjnym i rynkowym" - dodał prezes.
Wiceprezes Tauronu Marek Wadowski powiedział, że realizacja programu inwestycyjnego przy zachowaniu stabilności finansowej grupy wymaga elastycznych mechanizmów finansowania.

"Dlatego w ostatnim czasie podjęliśmy szereg działań w tym zakresie, czego efektem jest m.in. utrzymanie ratingu na poziomie inwestycyjnym" - dodał.

Wartość realizowanego przez grupę programu inwestycyjnego w 2018 r. wyniosła ponad 3,7 mld zł.

"Na rok 2020 planowane są niższe nakłady inwestycyjne i większe przychody z ukończonych inwestycji. Największa część wydatków inwestycyjnych będzie przypadać na obszar dystrybucji i ten trend będzie kontynuowany również w latach kolejnych" - napisano.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Gyh 17.04.2019r. 18:55
To bardzo słaby rating i drogie kredyty.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE