ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W lutym wzrost produkcji energii elektrycznej z OZE
18.04.2019r. 06:35

W lutym br. produkcja energii elektrycznej w Polsce była niższa niż w styczniu o 15 proc. i wyniosła 13,6 TWh. W porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku w lutym 2019 r. w Polsce wyprodukowano o 670 GWh mniej energii elektrycznej, a jej zużycie zmniejszyło się o 3,3 proc. Produkcja energii elektrycznej z OZE w lutym br. wzrosła o 68 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Saldo wymiany zagranicznej energią elektryczną w lutym br. było dodatnie i wyniosło 610 GWh - wynika z publikacji Agencji Rynku Energii.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Andrzej 55 18.04.2019r. 10:51
Proszę zwrócić uwagę na to, że przy istniejących mocach dedykowanych na biomasę ponad 1300 MW, średnia moc z biomasy w lutym wyniosła w lutym poniżej 500 MW ( co wynika jasno z opublikowanych danych), co daje współczynnik wykorzystania ok. 35%, przy możliwym ok. 85%.
Oczywiście, jedną z przyczyn jest słaba dostępnośc biomasy wynikająca z rozproszenia źródeł dostawy i wynikająca stąd relatywnie wysoka cena energii z tego źródła.
Ale nic się nie robi aby stworzyć warunki do powstania infrastruktury zapewniającej stabilne warunki produkcji,przetwarzania i użytkowania biomasy w energetyce, która oprócz węgla jest najbardziej stabilnym i przewidywalnym źródłem energii. I jeśli chcemy odchodzić od węgla i mieć ciągłość dostaw energii - to bez biomasy ani rusz !
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: konopiarz 18.04.2019r. 17:21
jakiś czas temu tyle się mówiło o powszechnym wykorzystaniu paździerzy z konopi siewnych jako paliwo i co? i nic. Roślina do której nie mają startu wszelakie kabaretowe wierzby energetyczne itd. nadal w polskiej energetyce jest traktowana po macoszemu. Szkoda.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE