ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PSE laureatem Złotego Listka CSR POLITYKI 2019!
18.04.2019r. 12:30

Polskie Sieci Elektroenergetyczne po raz drugi sięgnęły po najwyższe laury w obszarze zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. 16 kwietnia br. kapituła konkursu Listki CSR, złożona z przedstawicieli redakcji tygodnika "Polityka", firmy doradczej Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przyznała PSE Złoty Listek CSR.

To już ósma edycja zestawienia tygodnika "Polityka". W tym roku udział w konkursie wzięło 111 przedsiębiorstw, z których 13 otrzymało Złoty Listek CSR. Najwyższe wyróżnienie - Złoty Listek CSR - dla PSE z rąk Jerzego Baczyńskiego, redaktora naczelnego Tygodnika "Polityka", odebrała Ada Konczalska, dyrektor Departamentu Komunikacji PSE.

Kapituła doceniła strategiczne podejście PSE do zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. PSE uwzględniają ideę zrównoważonego rozwoju w strategii biznesowej spółki, wspierają realizację globalnych celów zrównoważonego rozwoju (SDGs), a także wypracowały i sukcesywnie doskonalą system raportowania. W 2018 roku jako pierwsza polska spółka z branży energetycznej, PSE opublikowały raport wpływu, w którym zmierzono wpływ spółki na krajową gospodarkę. Raport jest dostępny pod adresem http://raport.pse.pl.

Jesteśmy dumni, że po raz kolejny Polskie Sieci Elektroenergetyczne znalazły się w ścisłym gronie laureatów Złotego Listka CSR "Polityki". Z roku na rok stajemy się coraz bardziej dojrzali w proaktywnym zarządzaniu naszym wpływem na gospodarkę, społeczeństwo i środowisko naturalne. Dokładamy starań, żeby ten wpływ był jak najlepszy, a tym samym - aby być liderem w tych obszarach również w latach kolejnych - podkreślała Ada Konczalska, dyrektor Departamentu Komunikacji PSE.


Firmy, które znalazły się w zestawieniu, zostały ocenione w siedmiu obszarach: ład korporacyjny, prawa człowieka, zachowania wobec pracowników, ochrona środowiska, dbałość o klienta, uczciwość biznesowa i zaangażowanie społeczne. Weryfikacja odbyła się w oparciu o międzynarodową normę społecznej odpowiedzialności ISO 26000.

Według autorów rankingu tegoroczna analiza działalności firm odpowiedzialnych społecznie pokazała, z jak dużą aktywnością spółki podchodzą do spraw związanych z budowaniem kapitału ludzkiego, działań nakierowanych na klientów, związanych z bezpieczeństwem i ochroną danych, inicjatyw wspierających budowanie relacji z otoczeniem oraz zarządzaniem etyką.
Złotym Listkiem CSR Polityki, oprócz PSE wyróżniono: Adamed Pharma, ArcelorMittal Poland, CEMEX Polska, Grupa Azoty PUŁAWY , Grupa Raben, ING Bank Śląski, Orange Polska, Polpharma, PKN Orlen, Provident Polska, Santander Bank Polska oraz Schenker.
PSE
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE