ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Warsztaty PGE Ventures dla uczniów szkół ponadpodstawowych
18.04.2019r. 13:03

Na początku kwietnia w gmachu Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach, odbył się drugi etap II Forum Młodych - Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, w którym PGE Ventures pełni rolę partnera wspierającego.

W ramach drugiego etapu Forum, uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Każda z grup uczestniczyła w grze symulacyjnej "Liderzy Europy" prowadzonej przez trenerów Fundacji Santander Bank Polska S.A. im. I. J. Paderewskiego z siedzibą w Warszawie oraz w warsztatach przeprowadzonych przez zespół PGE Ventures. Warsztaty dotyczyły zagadnień związanych z szeroko pojętą przedsiębiorczością, w tym jak zbudować dobry biznesplan i rozpocząć własną działalność gospodarczą, gdzie szukać środków na dofinansowanie swojego projektu, czy jak wygląda współpraca z inwestorem typu Venture Capital na przykładzie PGE Ventures.

Możliwość spotkania się z młodymi ludźmi i przeprowadzenia dla nich warsztatów to dla nas duże wyróżnienie i zarazem wielka przyjemność. Należy docenić aktywność uczniów oraz ich determinację w dążeniu do zdobywania wiedzy. Widzimy duże zainteresowanie wśród młodych ludzi w stawianiu swoich pierwszych kroków w biznesie. Przyjechaliśmy tu, aby im w tym pomóc. Trzymamy kciuki za kolejne etapy zmagań - mówi Piotr Czak, prezes PGE Ventures.

Udział przedstawicieli PGE Ventures w warsztatach był doskonałą okazją, aby zobaczyć jak poważny partner biznesowy może angażować się nie tylko w przedsięwzięcia przynoszące zysk, ale także w przedsięwzięcia o charakterze edukacyjnym. Jestem przekonana, że młodzież, którą gościliśmy w murach naszej Uczelni, dzięki warsztatom, zdobyła cenne informacje, które wykorzysta nie tylko w dalszych etapach Konkursu, ale także w swoim dorosłym życiu - mówi dr Bożena Piechowicz, Rektor Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w Siedlcach.

Zgodnie z regulaminem Forum, do kolejnego etapu Forum zakwalifikowało się 10 zespołów projektowych w kategorii przedsięwzięcie biznesowe oraz 10 zespołów w kategorii przedsięwzięcie społeczne. Prawdziwe trudności zaczną się dopiero teraz. Każda drużyna ma za zadanie stworzyć projekt działalności gospodarczej lub społecznej i przekonać do niego jury złożone z praktyków biznesu. Mają na to czas do 10 maja 2019 r.

Forum adresowane jest do szkół ponadpodstawowych z województwa mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego. Tematyka Forum koncentruje się na zagadnieniach stanowiących podstawy przedsiębiorczości realizowane w szkołach ponadpodstawowych. Celem Forum jest popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości oraz upowszechnianie idei tworzenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej wśród młodych ludzi.
PGE Ventures
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE