ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

LNG na Litwie - Novatek wygrywa z Gazpromem
19.04.2019r. 07:57

Trwa rywalizacja rosyjskich gigantów gazowych o rynek zbytu dla gazu na Litwie. "The Baltic Course" poinformował, że tamtejsze firmy importują LNG od Novateku, który jest rywalem Gazpromu - czytamy w BiznesAlert.pl.

W kwietniu na Litwę przypłynęły trzy małe gazowce z LNG z terminala Wysock LNG w Rosji. Okazuje się, że zakupów dokonał producent nawozów Achema oraz państwowa spółka Lietuvos Energijos Tiekimas (LET). Według nieoficjalnych informacji Achema dwukrotnie zamówiła dostawy gazu w ilości po 6,5 tysięcy metrów sześc. każda. Firma nie skomentowała doniesień mediów. Operator terminala w Kłajpedzie Klaipedo Nafta potwierdził, że faktycznie do portu wpłynęły trzy małe gazowce, które przybyły do portu z Wysocka.

Przedstawiciel Lietuvos Energija poinformował, że firma zakupiła gaz od międzynarodowego pośrednika w handlu surowcami, Trafigury, czyli trzeciego co do wielkości na świecie niezależnego koncernu zajmującego się sprzedażą surowców energetycznych.
Kolejne ładunki z gazem od Novateku maja dotrzeć do Kłajpedy prawdopodobnie w czerwcu tego roku. Według przewidywań będzie to 10 dostaw.
The Baltic Course , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE