ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Emilewicz dla "Sieci": w roku wyborczym przeprowadzenie zmian jest trudne, ale nie niemożliwe
23.04.2019r. 08:08

Wiemy, że zwycięstwo wyborcze jest ważne, ale nie jest i nie może być celem samym w sobie - mówi minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz w rozmowie z tygodnikiem "Sieci".

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz pytana w wywiadzie dla tygodnika "Sieci", jakie zadanie sobie przypisuje, odparła, że jest to deregulacja, ład procesu legislacyjnego i zielony konserwatyzm.

Deregulacja, jak wyjaśniła, to "uproszczenie systemu prawa dla autorów naszego sukcesu gospodarczego - czyli przedsiębiorców". "Jako rząd wprowadziliśmy w ciągu trzech lat setki proprzedsiębiorczych zmian" - wskazała.

O ładzie legislacyjnym powiedziała: "Mój resort nieustannie podejmuje działania w celu poprawy otoczenia regulacyjnego dla przedsiębiorców".

Trzecie zadanie - zielony konserwatyzm - to "Troska o jakość powietrza z myślą o kolejnych pokoleniach - to perspektywa długodystansowa! Dziś to jeden z ważniejszych programów naszego rządu" - powiedziała minister.
Emilewicz została też zapytana, czego zabrakło np. przy sprawie ustawy dotyczącej rekompensat wokół cen energii, bo "chaos jest ogromny". Odparła, że w polityce trzeba czasem reagować bardzo szybko, a wzrost cen pod koniec ubiegłego roku nie był wydarzeniem standardowym.

"Nie był też wynikiem naszej polityki, ale zobowiązań związanych z UE i pakietem klimatycznym. Stąd szybka legislacja, którą jednogłośnie przyjął cały parlament. Niezależnie od tego przed nami bardzo poważna dyskusja, która została zapoczątkowana dokumentem przygotowanym przez ministra Tchórzewskiego. Czekają nas w spółkach energetycznych duże inwestycje, które muszą się zacząć w tym roku. Do tego mamy na stole program Energia +, poprawki do ustawy o OZE - to ogromna zmiana, jaka wydarzy się w systemie energetycznym" - wyjaśniła Emilewicz.

Minister podkreśliła też, że w roku wyborczym przeprowadzenie poważniejszych zmian systemowych jest trudne, ale nie niemożliwe. "Wiemy, że zwycięstwo wyborcze jest ważne, ale nie jest i nie może być celem samym w sobie" - wskazała.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE