ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Trwająca w Libii wojna domowa nie ma wpływu na produkcję i eksport ropy naftowej
23.04.2019r. 09:08

Według danych agencji Reuters z 22 kwietnia z Libii, produkcja pola naftowego Sharara ( głównie ze złoża Ubari) osiągnęła w ostatnich dniach 285 tysięcy baryłek dziennie. Państwowy koncern naftowy Libii ( National Oil Corporation - NOC) oficjalnie poinformował 21 kwietnia, że proces produkcji i eksportu ropy naftowej nie został dotychczas dotknięty trwającą wojną domową. Jednocześnie prezes NOC Mustafa Senalla na konfrencji, która odbyła się 17 kwietnia w Londynie - ostrzegł, że jeśli starcia zbrojne rozszerzą się na obszary pól naftowych i na porty, będzie to największe zagrożenie dla sektora naftowego w Libii od czasu konfliktu w 2011 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.

W piątek 18 kwietnia Biały Dom poinformował oficjalnie, że Prezydent USA Donald Trump rozmawiał telefonicznie z libijskim dowódcą Khalifą Haftarem akceptując "trwające działania antyterrorystyczne" wojsk tego wschodniolibijskiego przywódcy i potrzebę zakończenia działań wojennych. Rozmowa odbyła się w czasie, gdy Haftar, dowódca sił lojalnych wobec wschodniego rządu Libii, rozpoczął kampanię o zdobycie Trypolisu. Celem Haftara jest obalenie władz Libii, czyli oficjalnie uznanego przez ONZ rządu Narodowego Porozumienia (GNA). "Prezydent Trump uznał znaczącą rolę generała Haftara w walce z terroryzmem i zabezpieczeniu zasobów ropy naftowej w Libii. Obaj rozmówcy omówili wspólną wizję przejścia Libii do stabilnego, demokratycznego systemu politycznego"- stwierdza cytowany przez BiznesAlert.pl komunikat Białego Domu.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: histo/erylk 02.05.2019r. 13:35
to taka sama ustawka jak z przesyłem z Ploeszti do Niemiec w czasie IIWW
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE