ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wojewoda wielkopolski podjął decyzję ws. budowy linii elektroenergetycznej
23.04.2019r. 14:48

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wydał dwie pierwsze decyzje w sprawie budowy linii elektroenergetycznej 400 kV Piła Krzewina - Plewiska. Nową linią prąd będzie dostarczany do mieszkańców północnej i zachodniej Polski.

Biuro prasowe Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu poinformowało we wtorek, że zakres prac budowlanych związanych z inwestycją obejmuje w szczególności wykonanie dwutorowej napowietrznej linii elektroenergetycznej o napięciu 400 kV, składającej się ze słupów stalowych, kratowych oraz zawieszonych na nich układów faz.

Zakres prac dotyczy również przebudowy obiektów kolidujących z projektowaną linią, w tym napowietrznych linii elektroenergetycznych średniego napięcia. Wnioskodawcą jest spółka Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Nowopowstały ciąg zastąpi istniejącą linię 220 kV Piła Krzewina-Plewiska, która zostanie zdemontowana.
"Inwestycja ma na celu zapewnienie dostaw energii elektrycznej do odbiorców w północnej i zachodniej Polsce. Przedsięwzięcie spowoduje znaczne wzmocnienie zasilania zarówno sieci przesyłowej 220 kV, jak i dystrybucyjnej 110 kV, co zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo energetyczne regionów" - poinformował wojewoda wielkopolski.

Jak podano, decyzja podlega natychmiastowemu wykonaniu; oznacza to, że uprawnia inwestora do wystąpienia z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE